Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Chciał targnąć się na własne życie. Szybka reakcja służb zapobiegła tragedii

Dodano: 24.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Policjanci wspólnie z pracownikiem socjalnym GOPS’u w Tyczynie zapobiegli tragedii. Dzięki szybkiej reakcji, odnaleźli 42-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie.

W czwartek, 23 października przed godz. 13:30 Urząd Miejski w Tyczynie zgłosił policjantom z tamtejszego posterunku, że pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzi rozmowę telefoniczna z mężczyzną, który oświadczył, że nie radzi sobie ze swoimi problemami i chce się targnąć na swoje życie.

Podczas gry pracownik socjalny podtrzymywał rozmowę z zdesperowanym mężczyzną, policjantom udało się ustalić miejsce jego zamieszkania. Dzielnicowy udali się pod wskazany adres. Tam zastali 42-letniego mężczyznę, którym zaopiekowali się do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Medycy zadecydowali o konieczności przewiezienia go do szpitala.

Policja przypomina, że kryzys emocjonalny może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, dochodów czy sytuacji rodzinnej. Apeluje, aby nie bagatelizować takich stanów i w razie potrzeby skontaktować się z najbliższą Poradnią Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej lub skorzystać z telefonów zaufania. Poniżej najważniejsze numery telefonów:

Reklama

•    116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, czynny całodobowo

•    116 123 - Bezpłatny Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych

•    800 70 22 22 - Całodobowe Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym Fundacji ITAKA

•    800 080 222 - Całodobowa Bezpłatna Infolinia dla Dzieci i Młodzieży, Rodziców oraz Nauczycieli.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podrabiali banknoty na domowej drukarce. Zatrzymano m.in. 62- i 56-latka

RZESZÓW. Poprosili znajomego o zapłacenie w sklepie podrobionymi pieniędzmi.

Rzeszów

Kolejny przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego i jeszcze wyższe propozycje wykonawców

RZESZÓW. Trwa drugi przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego.

Rzeszów

Zbiórka krwi przy kinie Helios. Będą też bezpłatne badania wzroku i konsultacje dietetyczne

RZESZÓW. Każdy kto przyjdzie 5.06. w godz. 9:00 – 13:00 na parking...

Rzeszów

Chcą zrobić sztuczną rękę sterowaną impulsami z mięśni. Pomóc ma Podkarpackie Centrum Innowacji

RZESZÓW. Przyszli inżynierowie w PCI będą mieć swojego opiekuna oraz nowoczesny sprzęt do badań.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego przyjmującego

RZESZÓW. Belgijski siatkarz związał się z rzeszowskim klubem dwuletnim kontraktem.

Rzeszów

Jutro na Rynku w Rzeszowie happening z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów

RZESZÓW. W programie imprezy zaplanowano m.in. improwizacje taneczne, występy wokalistów oraz specjalne przekąski.

Rzeszów

Kibice pomagają piłkarzom Apklan Resovia Rzeszów w powrocie na stadion przy ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Akcje #CzasWracaćDoDomu zorganizowała Fundacja Pro Resovia.

Rzeszów

Na osiedlu Wilkowyja powstanie nowy Zespół Oświatowo-Wychowawczy?

RZESZÓW. Ratusz ma budowę w planach, jednak obowiązuje kolejność.

Reklama