Rzeszów - Poniedziałek, 16.02.2026
Reklama

Cztery nowe kierunki wakacyjne z lotniska w Jasionce

Dodano: 14.11.2019 r.

Fuerteventura / Archiwum RESinet.pl
Fuerteventura / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od czerwca przyszłego roku oferta lotów czarterowych z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka zostanie wzbogacona o cztery nowe kierunki. Turyści spragnieni słońca będą mieli okazje wylecieć do albańskiej Tirany, Fuerteventury, Monastyru oraz bułgarskiej Warny. Oferty są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

W nadchodzącym sezonie wakacyjnym na pasażerów korzystających w okresie wakacyjnym z czarterowych lotów startujących z lotniska w Jasionce czeka 10 destynacji w sześciu krajach (m.in. Grecja, Turcja, Bułgaria oraz Tunezja). Oferty już dzisiaj dostępne są w systemach rezerwowych.

„Kolejny rok z rzędu nasza siatka połączeń czarterowych poszerza się o nowe, atrakcyjne kierunki, oczekiwane przez podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich regionów” – wyjaśnia Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Nowością są dwa nowe kierunki uruchomione przez biuro podróży Itaka. Od 2020 roku podrzeszowskie lotnisko wzbogaci swoją ofertę o pakiety wakacyjne na Wyspy Kanaryjskie oraz do albańskiej Tirany. Nowością są także loty do Monastyru w Tunezji oraz do bułgarskiej Warny.
Reklama
„Wyspy Kanaryjskie to odpowiedź na potrzeby bardziej wymagających turystów, poszukujących oferty o wyższym standardzie. Świetny stosunek jakości do ceny znajdziemy z kolei w Tunezji i Albanii” – dodaje prezes zarządu.

Podsumowując, w 2019 roku z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka czarterami wyleciało ok. 64 tys. pasażerów. Tegoroczny wynik jest o 25 % wyższy niż w roku poprzednim. Władze lotniska szacują, że rok 2020 może zaowocować nawet 40 % wzrostem liczby pasażerów korzystających z wakacyjnych ofert.

„Gratuluje zarządowi lotniska w Jasionce konsekwencji w dążeniu do tego, aby rzeszowski port stał się liderem w segmencie wakacyjnych czarterów w tej części Polski.
Chcemy być ważnym partnerem w realizacji tego celu. Tym z podróżnych, którzy już dziś zdecydują się na wakacje z Itaką oferujemy wyjątkowo atrakcyjne ceny” – wyjaśnia Piotr Henicz, wiceprezes biura podróży Itaka.



Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Reklama