Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa nie idzie śladami burmistrza Jarosławia i nie zlikwiduje Straży Miejskiej. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Temat Straży Miejskiej podjął na poniedziałkowym spotkaniu z dyrektorami prezydent Rzeszowa, nawiązując niejako do sytuacji jaka panuje w Jarosławiu, gdzie burmistrz miasta zamierza rozwiązać tą formację mundurową.

Zważywszy na fakt, że w Radzie Miasta burmistrz posiada większość, to temat likwidacji staje się bardzo realny. Odmienne stanowisko w sprawie Straży Miejskiej oraz ich wpływu na przestrzeń miejską posiada prezydent Rzeszowa.

„Straż Miejska bezwzględnie powinna być. Nasza Straż spełnia wiele zadań. Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał Tadeusz Ferenc.

Jeżeli Radni Miasta Rzeszowa zdecydowaliby się na podjęcie podobnej uchwały co w Jarosławiu, to z pracą pożegnało by się w mieście 60 osób.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach.

Rzeszów

Pobili i okradli mężczyznę na przystanku autobusowym dla 180 zł

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. 

Rzeszów

Rzeszów dołącza do miast dochodzących roszczeń w związku z nowym prawem oświatowym

RZESZÓW. Sławomir Gołąb: "Samorządy zostały zmuszone do poniesienia kosztów, za które rząd nie chce przekazać środków finansowych"

Rzeszów

Bełchatowianie lepsi od rzeszowian. Piąta porażka Asseco Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą 0:3 w rozegranym awansem meczu 12. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12.

Reklama