Rzeszów - Wtorek, 04.11.2025
Reklama

Czy zmienią się godziny bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla osób bezrobotnych?

Dodano: 13.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radny Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości zwraca się do ratusza z wnioskiem o zmianę godzin darmowych przejazdów komunikacją miejską w Rzeszowie.

Zdaniem radnego osoby bezrobotne, które podejmują staż często nie są w stanie „załapać się” na darmową komunikację, ponieważ rozpoczynają staż o 7.30, a przecież musza jeszcze dojechać w wyznaczone miejsce, więc muszą wyjeżdżać przez 7.00, aby się nie spóźnić.

„Dochodzi do sytuacji, w których osoba bezrobotna wsiadająca do autobusu np. o godz. 6.52, gdyż tylko o tej godzinie ma możliwość dojechać punktualnie do pracy, karana jest mandatem” – czytamy w interpelacji Mateusza Szpyrki.

Przypomnijmy, że obecnie osoby bezrobotne, tj. zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie, mogą korzystać darmowo z komunikacji miejskiej od godz. 07.00 do godz. 17.00. Radny Szpyrka chciałby okres obowiązywania darmowych przejazdów rozpocząć godzinę wcześniej.
Reklama
"Uwzględniając potrzeby osób bezrobotnych Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotuje zmianę w uchwale wprowadzając nowe godziny korzystania z przejazdów bezpłatnych, z godzin od 7:00 do 17:00 na godzinę od 6:00 do 17:00. Bezpłatne przejazdy mogą być realizowane wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do piątku" - informuje, w odpowiedzi na interpelację radnego, Stanisław Sienko - zastępca prezydenta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów dorzuca 335 tys. zł do puli 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. W „najcięższej” puszce znajdowało się 10 tys. zł.

Rzeszów

Wybrano wykonawcę ścieżki rowerowej przy al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Ścieżka rowerowa powstanie na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Osmeckiego.

Rzeszów

Pobili kierowcę, bo użył wobec nich klaksonu. Mężczyzn poszukuje rzeszowska policja

RZESZÓW. W trakcie zajścia sprawcy mieli przy sobie dużego biało-czarnego królika.

Rzeszów

Game Over Cycles przenosi warsztat do Rzeszowa [FOTO]

RZESZÓW. Nowy warsztat jest zlokalizowany przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. 

Rzeszów

Trwają poszukiwania 15-latki z Rzeszowa

RZESZÓW. Nastolatka w poniedziałek, 21 stycznia 2019 roku, około godziny 19:30 wyszła z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Ul. Staroniwska będzie poszerzona

RZESZÓW. Ulica Staroniwska będzie wyremontowana w całości.

Rzeszów

Ile zapłacą klienci targowiska przy ul. Dworaka za korzystanie z miejsc parkingowych?

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczy nowo powstałych miejsc przy placu targowym.

Reklama