RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.
Stan powietrza w Rzeszowie wciąż pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym władze miasta planują zakup 165 oczyszczaczy powietrza dla rzeszowskich przedszkoli.
Oczyszczacze mają usuwać z powietrza minimum 98 procent pyłów PM 2,5 i PM 10, co najmniej 99 procent wirusów i bakterii, a także minimum 96 procent alergenów, kurzu, roztoczy i pleśni. Mają to być urządzenia mogące pracować ciągle, emitujące niski poziom hałasu, a także energooszczędne, gwarantujące minimum dwukrotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu godziny.
Na oferty od dostawców rzeszowski Ratusz czeka do 23 listopada. Umowę miasto chce podpisać do 22 grudnia, a czas na dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń zwycięzca przetargu będzie miał trzy tygodnie od jej podpisania. O wyborze wykonawcy zadecyduje nie tylko cena urządzeń, ale także długość udzielanej na nie gwarancji i termin dostawy.
Możliwe, że miasto zamówi w przyszłości więcej oczyszczaczy. Zgodnie z zapisami przetargowymi może tak się stać w przypadku oferty, która pozwoli na zakup dodatkowego sprzętu w ramach kwoty przeznaczonej na ten cel.
Widowisko Biura Niepodległa „Iskry Niepodległej” będzie towarzyszyło XIX edycji Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie.
RZESZÓW. Największy udział w rekordowym wyniku mają pasażerowie wakacyjnych lotów czarterowych, m.in. do Turcji, Grecji, Bułgarii, Czarnogóry, Albanii czy Egiptu.
RZESZÓW. W pierwszej kolejności wykonane zostaną przejazdy na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.
RZESZÓW. Najlepsze podcasty wyłoni ponad 30 osobowe Jury, które 30 września ogłosi nominacje w 6 kategoriach. Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano 25 listopada w Rzeszowie.
RZESZÓW. Policjanci eskortowali samochód, w którym rodzice wieźli do szpitala 5-letniego syna pogryzionego przez psa. Pilotaż przebiegł sprawnie i 5-latek został oddany w ręce lekarzy.
RZESZÓW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie prowadzi nabór wniosków do programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023 (pobyt dzienny). Wnioski można składać do 7 lipca 2023 r.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz