Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Czyste powietrze w rzeszowskich przedszkolach

Dodano: 15.11.2021 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.

Stan powietrza w Rzeszowie wciąż pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym władze miasta planują zakup 165 oczyszczaczy powietrza dla rzeszowskich przedszkoli.

Oczyszczacze mają usuwać z powietrza minimum 98 procent pyłów PM 2,5 i PM 10, co najmniej 99 procent wirusów i bakterii, a także minimum 96 procent alergenów, kurzu, roztoczy i pleśni. Mają to być urządzenia mogące pracować ciągle, emitujące niski poziom hałasu, a także energooszczędne, gwarantujące minimum dwukrotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu godziny.

Na oferty od dostawców rzeszowski Ratusz czeka do 23 listopada. Umowę miasto chce podpisać do 22 grudnia, a czas na dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń zwycięzca przetargu będzie miał trzy tygodnie od jej podpisania. O wyborze wykonawcy zadecyduje nie tylko cena urządzeń, ale także długość udzielanej na nie gwarancji i termin dostawy.

Możliwe, że miasto zamówi w przyszłości więcej oczyszczaczy. Zgodnie z zapisami przetargowymi może tak się stać w przypadku oferty, która pozwoli na zakup dodatkowego sprzętu w ramach kwoty przeznaczonej na ten cel.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30. Rajd Rzeszowski: Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. Część rzeszowskich ulic oraz odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego do przebudowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Inwestycja ma być dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawi się ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Ruszyła akcja #dajemyserce

RZESZÓW. Powstanie również aplikacja na telefon lokalizująca ich położenie.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Rzeszów

Trwa budowa basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. - Jest to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce i miasto Rzeszów wznawiają współpracę promocyjną

RZESZÓW/JASIONKA. Podpisano umowę, dzięki której stolica Podkarpacia znów będzie promowana na podrzeszowskim lotnisku oraz w miastach, do których można dotrzeć z niego bezpośrednio, czyli Warszawie, Gdańsku i Szczecinie.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali innowacyjną piankę poliuretanową

Od kilku lat pianki poliuretanowe cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza w budownictwie. 

Rzeszów

W piątek utrudnienia w rejonie mostu Narutowicza

RZESZÓW. W związku z dwoma inwestycjami, realizowanymi w rejonie mostu Narutowicza, w piątek (23.07) na moście oraz na ulicach: Wierzbowej i Naruszewicza wystąpią utrudnienia w ruchu.

Reklama