Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Czyste powietrze w rzeszowskich przedszkolach

Dodano: 15.11.2021 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.

Stan powietrza w Rzeszowie wciąż pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym władze miasta planują zakup 165 oczyszczaczy powietrza dla rzeszowskich przedszkoli.

Oczyszczacze mają usuwać z powietrza minimum 98 procent pyłów PM 2,5 i PM 10, co najmniej 99 procent wirusów i bakterii, a także minimum 96 procent alergenów, kurzu, roztoczy i pleśni. Mają to być urządzenia mogące pracować ciągle, emitujące niski poziom hałasu, a także energooszczędne, gwarantujące minimum dwukrotną wymianę powietrza w pomieszczeniu w ciągu godziny.

Na oferty od dostawców rzeszowski Ratusz czeka do 23 listopada. Umowę miasto chce podpisać do 22 grudnia, a czas na dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń zwycięzca przetargu będzie miał trzy tygodnie od jej podpisania. O wyborze wykonawcy zadecyduje nie tylko cena urządzeń, ale także długość udzielanej na nie gwarancji i termin dostawy.

Możliwe, że miasto zamówi w przyszłości więcej oczyszczaczy. Zgodnie z zapisami przetargowymi może tak się stać w przypadku oferty, która pozwoli na zakup dodatkowego sprzętu w ramach kwoty przeznaczonej na ten cel.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od 1 stycznia br. stało się częścią Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. 

Rzeszów

Miasto organizuje transport na szczepienie przeciwko Covid-19

RZESZÓW. Z transportu mogą skorzystac osoby  niepełnosprawne oraz seniorzy.

Reklama