Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Czytelnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie do tej pory udostępniała zbiory jedynie na miejscu. Od wtorku, ponad 78 tysięcy książek można wypożyczyć „na zewnątrz”. Czytelnicy mogą wybierać spośród literatury naukowej, popularnonaukowej i literatury pięknej.

Zarejestrowani czytelnicy WiMBP mogą wypożyczyć maksymalnie 5 książek, na okres 7 dni z możliwością przedłużenia. Książki dostępne „na zewnątrz” zostały oznaczone w katalogu online formułą „Czytelnia Głowna – wypożyczalnia (Sokoła 13) – są egzemplarze dostępne do wypożyczenia”.
Reklama
WiMBP w Rzeszowie zachęca do wcześniejszej rezerwacji online wybranych tytułów za pośrednictwem katalogu elektronicznego, po zalogowaniu na indywidualne konto czytelnicze. Rezerwacji można dokonać również telefonicznie, pod numerem: (17) 86 69 429.

Informacje na temat nowej usługi można zdobyć pod numerami telefonów:(17) 86 69 429; (17) 86 69 419 oraz kontaktując się drogą mailową: czytelnia@wimbp.rzeszow.pl; infbib@wimbp.rzeszow.pl;
Czytelnia Główna i Informatorium czynne są w poniedziałki w godz. 10:00 – 15:00; od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 18:00 oraz w sobotę w godz. 10:00 – 14:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

26-latek zniszczył samochód. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Coraz rzadziej wybieramy się do muzeów, choć zbiorów przybywa

PODKARPACIE. Liczba zwiedzających w ub. roku była o 36,2 tys. mniejsza niż w 2017 roku.    

Rzeszów

Autobusy MPK dowiozą mieszkańców na koncert Jednego Serca Jednego Ducha i Wschód Kultury

RZESZÓW. Koncert jednego Serca jednego Ducha odbędzie się 20 czerwca, natomiast Wschód Kultury rozpocznie się 21 czerwca.

Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

RZESZÓW. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rzeszowska policja publikuje wizerunek złodzieja roweru

RZESZÓW. Kradzieży roweru marki kross dokonano 8 kwietnia. 

Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Reklama