Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

Dodano: 05.05.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Czytelnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie do tej pory udostępniała zbiory jedynie na miejscu. Od wtorku, ponad 78 tysięcy książek można wypożyczyć „na zewnątrz”. Czytelnicy mogą wybierać spośród literatury naukowej, popularnonaukowej i literatury pięknej.

Zarejestrowani czytelnicy WiMBP mogą wypożyczyć maksymalnie 5 książek, na okres 7 dni z możliwością przedłużenia. Książki dostępne „na zewnątrz” zostały oznaczone w katalogu online formułą „Czytelnia Głowna – wypożyczalnia (Sokoła 13) – są egzemplarze dostępne do wypożyczenia”.
Reklama
WiMBP w Rzeszowie zachęca do wcześniejszej rezerwacji online wybranych tytułów za pośrednictwem katalogu elektronicznego, po zalogowaniu na indywidualne konto czytelnicze. Rezerwacji można dokonać również telefonicznie, pod numerem: (17) 86 69 429.

Informacje na temat nowej usługi można zdobyć pod numerami telefonów:(17) 86 69 429; (17) 86 69 419 oraz kontaktując się drogą mailową: czytelnia@wimbp.rzeszow.pl; infbib@wimbp.rzeszow.pl;
Czytelnia Główna i Informatorium czynne są w poniedziałki w godz. 10:00 – 15:00; od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 18:00 oraz w sobotę w godz. 10:00 – 14:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Reklama