Rzeszów - Poniedziałek, 01.09.2025
Reklama

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. Wnioski będzie można składać do 18 marca.  Dotację można przeznaczyć na zakup zbiorników lub budowę oczek wodnych. 

Dofinansowanie przysługuje właścicielom działek zabudowanych domami jednorodzinnymi, w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Pieniądze można przeznaczyć na:

- zakup i montaż zbiorników naziemnych szczelnych o łącznej poj. min. 500 l,
- zakup i montaż zbiorników podziemnych szczelnych o poj. min. 2000 l,
- utworzenie oczka wodnego o pojemności min. 500 l,
- utworzenie ogrodu deszczowego.

Urząd Miasta Rzeszowa dofinansuje 80 procent kosztów inwestycji, jednak jednorazowo kwota wypłaty dla wnioskodawcy nie będzie mogła przewyższyć 1000 zł.

Wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, w pokoju nr 3. Urzędnicy zapraszają w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 7.30-15.30, a w środy od 7.30 do 17. Wszelkie informacje związane z naborem można uzyskać pod numerami tel.: (17) 875-41-90 oraz (17) 875-48-95.

Nabór wniosków o dotację potrwa do 18 marca.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Rzeszów

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 20 wykroczeń zakłócających płynność ruchu

RZESZÓW. Na wybranych skrzyżowaniach policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. wodnego placu zabaw

RZESZÓW. W konsultacjach udział wzięło 371 mieszkańców.

Rzeszów

Ratusz jest zainteresowany autobusami napędzanymi wodorem

RZESZÓW. Władze miasta wybierają się w podróż do Londynu.

Rzeszów

Rośliny kotewki zabezpieczone. Kolejny etap to transport sprzętu do odmulenia rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Trwają przygotowania do transportu sprzętu do odmulania rzeszowskiego zalewu. 

Rzeszów

Na os. Pobitno powstał nowy 18-kondygnacyjny budynek. Znajdzie się w nim 224 mieszkań [FOTO]

RZESZÓW. Na deweloperskiej mapie Rzeszowa pojawił się nowy, gotowy do zamieszkania kompleks budynków zlokalizowanych przy ul. Małopolskiej.

Reklama