Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

Dodano:

fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Przebudowa ul. Batorego w rejonie dworca kolejowego jest częścią największych trwających obecnie miejskich inwestycji drogowych. We właśnie ukończonym betonowaniu płyty dennej wiaduktu wzięło udział 16 betoniarek, pracujących bez przerwy przez ponad dobę.

Przebudowa układu kilkunastu ulic w rejonie dworca kolejowego, m.in. Batorego, Siemieńskiego, Styki i Śniadeckich, jest największą trwającą obecnie w Rzeszowie drogową inwestycją. Przedsięwzięcie o wartości ok. 50 mln zł, dofinansowane ze środków unijnych, ma zostać ukończone jesienią przyszłego roku.

W poniedziałek po południu rozpoczęła się potężna operacja – betonowanie płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego. – Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie. Większe zostało wykonane tylko przy okazji budowy mostu im. Mazowieckiego – podkreślają przedstawiciele firmy Strabag, wykonawcy przebudowy układu ulic. W operacji, która zakończyła się we wtorek wieczorem brało udział 16 betoniarek, pracujących w ruchu ciągłym. Do betonowania płyty dennej wiaduktu przy ul. Batorego zużytych zostało blisko 4 tys. ton betonu, a do samego zbrojenia płyty wykorzystano 170 ton stali.
Reklama
Płyta denna stanowi rozparcie murów oporowych wiaduktu wykonanego przez PKP. Zabezpiecza jednocześnie całą konstrukcję przed wyporem wody gruntowej. Zabetonowanie płyty stanowi pewnego rodzaju kamień milowy budowy. Jest to najgłębiej położony element konstrukcji wiaduktu, umożliwiający wykonanie kolejnych robót, m.in. murów oporowych na dojazdach i samych dojazdów pod wiadukt kolejowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekrutacja wystawców na XVI Europejskie Targi Pracy WORK EXPO w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 1-2 marca 2023 r. w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się XVI Europejskich Targach Pracy Work Expo. Organizatorem wydarzenia jest firma MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

Rzeszów

Fotorelacja z 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Zobaczcie, co działo się na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Kolejne autobusy elektryczne wkrótce wyjadą na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się o 6 nowych autobusów elektrycznych Solaris.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zamknięty fragment DK9 w Rudnej Małej

Utrudnienia wystąpią w związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK.

Rzeszów

31. Finał WOŚP już w niedzielę. Zobacz, co będzie działo się w Rzeszowie

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. koncerty, korowód wolontariuszy, animacje dla dzieci i oczywiście Światełko do Nieba.

Rzeszów

Nowa hala sportowa w centrum Rzeszowa ma już zadaszenie

RZESZÓW. Na budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Towarnickiego w Rzeszowie trwa montaż dachu.

Rzeszów

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

RZESZÓW. 1,4 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek, który wczoraj wieczorem w Trzcianie chciał uniknąć kontroli i próbował uciec przed Policją.

Rzeszów

Jaki los czeka rezerwat "Lisia Góra"? Dyskusja w Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. W najbliższą środę w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się wykład i dyskusja o dalszym losie rezerwatu “Lisia Góra”. Prelegentem będzie dr hab. Andrzej Bobiec, prof. UR.

Reklama