Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Dwie osoby w szpitalu po wybuchu gazu w domu jednorodzinnym

Dodano: 02.12.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W niedziele strażacy interweniowali w domu jednorodzinnym w Pawłokomie w powiecie rzeszowskim w związku z wybuchem gazu propan. Do szpitala trafiła 60-latka wraz z 12-letnim chłopcem.

Podkarpaccy strażacy o całym zdarzeniu zostali poinformowani w niedziele ok. godz. 19.00. Do domu jednorodzinnego, w którym nastąpił wybuch gazu propan butan, skierowano cztery zastępy straży pożarnej.

„Okazało się, że na parterze domu podczas rozpalania ognia pod kuchenką, zasilaną butlą 11-kilową propan butan, doszło do wybuchu gazu” – informuje Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej.

W wyniku wybuchu do szpitala trafiła ok. 60-letnia kobieta oraz 12-letni chłopiec. Obydwoje byli przytomni, kiedy zabierano ich do szpitala. Po wybuchu nie doszło do pożaru.

„Wybuch uszkodził okna na parterze i w kilku pomieszczeniach na piętrze tego domu. Został poinformowany nadzór budowlany, żeby zabezpieczyć miejsce zdarzenia” – dodaje Marcin Betleja.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Reklama