Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Dzień Serca online i na rzeszowskim Rynku [HARMONOGRAM]

Dodano: 18.09.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W niedzielę, 27 września 2020 r. na rzeszowskim Rynku odbędzie się finał tegorocznej edycji Dnia Serca. Niedzielne wydarzenie poprzedzi cykl spotkań online ze specjalistami od serca oraz szkolenia z udzielania pierwszej pomocy i obsługi defibrylatorów AED, które rozpoczną się w poniedziałek, 21 września.

Już po raz 20. Centrum Medyczne Medyk  organizuje w Rzeszowie Dzień Serca, wydarzenie którego głównym celem jest  szerzenie idei dbania o serce i przeciwdziałanie chorobom układu krążenia.
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną dotychczasowy program tego wydarzenia uległ zmianie. Dzień Serca rozpocznie się już od poniedziałku 21 września. Na cały tydzień organizatorzy zaplanowali cykl spotkań online ze specjalistami, którzy poruszą temat diety, sportu oraz stresu, oczywiście w kontekście serca. Harmonogram spotkań dostępny jest na profilu www.facebook.com/dziensercawrzeszowie

Codziennie w godzinach 13:00 – 16:00 w różnych częściach miasta ratownicy medyczni będą też uczyć mieszkańców Rzeszowa, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy oraz obsługi defibrylatorów AED. Harmonogram szkoleń:

21.09. – Sklep FRAC przy al. Rejtana w Rzeszowie
22.09. – Przystanek na al. Piłsudskiego (przy Urzędzie Wojewódzkim)
23.09. – Sklep FRAC przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie
24.09. – Przystanek przy Galerii Rzeszów
25.09. – Sklep FRAC przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Rzeszowie

Wielki finał akcji odbędzie się w niedzielę, 27 września 2020 r. na rzeszowskim Rynku. W godz. 14:00 – 18:00 przy ratuszu stanie krwiobus, w którym chętni będą mogli oddać krew. Na scenie odbędą się panele dyskusyjne ze specjalistami oraz występy artystyczne, w tym występ wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
Reklama
Z kolei na płycie rynku będzie można zobaczyć pokaz sztuk walki Capoeira, pokaz straży pożarnej oraz występy akrobatyczne i prezentację zabytkowych samochodów.

Wydarzenie zakończy koncert zespołu Piece of Cake, który odbędzie się o godz. 17:00 na scenie.

Hasło przewodnie tegorocznego Dnia Serca w Rzeszowie to #useheart – odnosi się ono do serca nie tylko w kontekście badań, ale także pomocy innym. Dlatego w ramach wydarzenia będzie prowadzona zbiórka nakrętek na rehabilitację bliźniaków – Sebastiana i Fabiana Bartmanów, którzy cierpią na dziecięce porażenie mózgowe. Nakrętki będzie można wrzucać do specjalnego serca – informacja o tym, gdzie się aktualnie znajduje, będzie podawana na bieżąco na stronie https://www.facebook.com/dziensercawrzeszowie.

Oprócz tego zbiórka prowadzona będzie również w sklepach FRAC, gdzie nakrętki będzie można wrzucać do specjalnie oznaczonych pudeł. Nakrętki zebrane w sklepach również trafią do serca. Akcja będzie trwała do czasu, aż całe serce napełni się nakrętkami.
 
Harmonogram Dnia Serca (niedziela, 27 września)

14:45 –  Uroczyste rozpoczęcie
14-50 - 15:30  - występ wokalistów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
15:30 – 15:45 - pokaz akrobatyczny (na płycie rynku)
15:45 - 16:00 – 1. panel dyskusyjny  
16:00 -16:15 - pokaz sztuki walki Capoeira (na płycie rynku)
16:15– 16:30 – pokaz straży pożarnej (na płycie rynku)
16:30 – 17:00 – 2. panel dyskusyjny
17:00 – 18:30 -  koncert zespołu Piece of Cake
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy park

​RZESZÓW. Strefa relaksu, warzywnik, ogród tematyczny, street workout – to część atrakcji, jakie docelowo znajdą się w nowym parku przy ul. Bł. Karoliny. Docelowo park będzie miał wielkość ok. 2 hektarów. Szacowany...

Rzeszów

Wolne miejsca na szczepienia przeciwko Covid-19 w Rzeszowie

RZESZÓW. Od czwartku 8 kwietnia do soboty 10 kwietnia, punkt szczepień CM Medyk mieszczący się w centrum handlowym Full - Market przy al. Rejtana 53 dysponuje wolnymi miejscami na szczepienia przeciwko Covid-19.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie kameralna galeria handlowa [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie otwarta zostanie nowa galeria handlowa. Obiekt o powierzchni 1400 m2 powstanie na osiedlu Zalesie. Inwestycję realizuje firma Szklane Tarasy.

Rzeszów

Kolejne "gazowce" Autosan dotarły do Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulice Rzeszowa wyjadą kolejne autobusy na gaz od firmy Autosan.

Rzeszów

Na Placu Farnym i przy ul. Chmaja powstaną ogrody kieszonkowe [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na przełomie czerwca i lipca w Rzeszowie powstaną dwa nowe tzw. ogrody kieszonkowe. Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowe projekty.

Rzeszów

50-latek śmiertelnie przygnieciony przez ciągnik

RZESZÓW. W Ulanicy w gminie Dynów, 50-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu rzeszowskiego - został przegnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i zatoczki w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która przebuduje zatoczki autobusowe w Rzeszowie i postawi nowe wiaty. Koszt inwestycji to 8,9 mln zł.

Rzeszów

Miasto rozdaje mieszkańcom maseczki

RZESZÓW. Ponad 800 tys, jednorazowych maseczek trafi do mieszkańców Rzeszowa. Pierwsza partia, 381 tys. sztuk, już dotarła.  Ich rozwiezieniem zajęli się strażacy z jednostek OSP. Maseczki pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Reklama