Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Empik wprowadził "Ciche godziny" dla klientów z autyzmem

Dodano:

fot. Materiały prasowe Empik
fot. Materiały prasowe Empik
Od 23 września we wszystkich salonach Empik, w wybrane dni obowiązują tzw. „Ciche godziny”. To ukłon w stronę klientów w spektrum autyzmu. Partnerem tej inicjatywy jest Fundacja JiM. Autyzm Help, działająca na rzecz pomocy dla osób w spektrum autyzmu.

„Ciche godziny” obowiązują we wtorki (11:00-13:00) i w czwartki (19:00-21:00). W tych godzinach w sklepach wyciszona jest muzyka oraz komunikaty w systemie nagłośnieniowym. Ponadto osoby w spektrum autyzmu oraz ich opiekunowie po zgłoszeniu się do doradcy klienta, będą obsługiwani poza kolejnością.

Wyciszona muzyka i komunikaty głosowe w salonach to również udogodnienie dla dzieci cierpiących między innymi na zaburzenia w zakresie integracji sensorycznej, dla których nadmierny hałas może być niezwykle stresujący, a także dla osób wrażliwych na nadmiar bodźców.
Reklama
„Empik, wprowadzając Ciche Godziny we współpracy z Fundacją JiM - Autyzm Help, chce nie tylko wspierać osoby w spektrum autyzmu i ich rodziny, ale również budować społeczną świadomość na temat trudności, z którymi każdego dnia muszą mierzyć się osoby z ASD (autism spectrum disorder).” – czytamy w komunikacie prasowym marki.

W Rzeszowie działają cztery salony Empik: w Galerii Rzeszów, w Outlet Graffica, w Millenium Hall oraz otwarty po kilkuletniej przerwie w sierpniu br. sklep w C.H. Plaza.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Rzeszów

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie. Bilet 60-minutowy zamiast 40-minutowego

RZESZÓW. Od czerwca br. w autobusach komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Dotychczasowy bilet 40-minutowy, zostanie zastąpiony biletem 60-minutowym.

Rzeszów

Wypadek na al. Sikorskiego. Samochód potrącił kobietę na hulajnodze

RZESZÓW. 39-letnia kobieta doznała obrażeń ciała i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Rzeszów

Bezpłatna opieka dla osób z niepełnosprawnościami w Rzeszowie. Są wolne miejsca w Donum Corde

RZESZÓW. Opiekunowie lub członkowie rodziny osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać z całodobowej opieki wytchnieniowej. Bliskim zajmą się na jakiś czas pracownicy ośrodka Donum Corde w Budach Głogowskich.

Rzeszów

W maju ruszają pokazy specjalne fontanny multimedialnej [HARMONOGRAM]

RZESZÓW.  W tym sezonie zaplanowano 10 pokazów specjalnych. Ponadto będę również pokazy codzienne.

Reklama