Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

Dodano:

fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart "Wspólny Dom Rzeszów"
fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart "Wspólny Dom Rzeszów"
RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.
 
Podczas wspólnej konferencji prasowej zorganizowanej na rzeszowskich bulwarach, dr Ewa Leniart wraz z wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą mówili o możliwości pozyskania środków unijnych, których dysponentem jest MFiPR, na budowę Parku Centralnego w Rzeszowie.
 
„Prowadzę intensywne rozmowy, by to ważne dla Rzeszowian przedsięwzięcie zostało uwzględnione w rządowych planach rozwojowych” - powiedziała Ewa Leniart. Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów zapewniła, że jako prezydent Rzeszowa będzie dążyć do jak najszybszej realizacji Parku Centralnego.
 
Zdaniem Waldemara Budy, koncepcja utworzenia Rzeszowskiego Parku Centralnego wpisuje się w założenia programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS), którego budżet to aż 25 miliardów euro. Jednym z obszarów wsparcia  programu jest rozwój w miastach terenów zielonych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

100-lecia Aeroklubu Polskiego w Jasionce. ZTM uruchamia dodatkowe linii L1 i L2

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę na rzeszowskim lotniskiem odbędzie się 100-lecia Aeroklubu Polskiego.

Rzeszów

Kasy samoobsługowe w E.Leclerc

RZESZÓW. Kasy samoobsługowe są dostępne od połowy sierpnia. Płatności dokonuje się w nich kartą.

Rzeszów

Będą konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce przeprowadzić konsultacje w sprawie koncepcji wodnego placu zabaw.

Rzeszów

Znamy datę przenosin busów „Marcel” na Dworzec Podmiejski

RZESZÓW. O przenosiny busów firmy „Marcel” zabiegał prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Do Rzeszowa powrócą upały. Temperatura maksymalna może osiągnąć nawet 31 st. C.

RZESZÓW, PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada upały w 17 powiatach województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Jaką popularnością cieszyła się wakacyjna linia kolejowa do słowackich Medzilaborec?

RZESZÓW. W piątek odbyło się spotkanie przedstawicieli Podkarpacia i Kraju Preszowskiego.

Reklama