Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Gotowa dokumentacja budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego jest jedną z największych inwestycji miejskich zaplanowanych na przyszły rok. Gotowa jest już dokumentacja przedsięwzięcia za prawie 74 mln zł.

Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego realizowana jest wspólnie przez miasto i PKP S.A. W przetargu zwyciężyła firma Budimex, która odpowiedzialna będzie za wykonanie dokumentacji projektowej, zdobycie niezbędnych pozwoleń oraz realizację inwestycji.

Przedsięwzięcie składać się będzie z dwóch etapów. Pierwszym ma być przebudowa Placu Dworcowego i stworzenie parkingu podziemnego dla ponad 100 aut oraz miejsc postojowych dla taksówek i rowerów, a także przebudowa ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Drugi element to przebudowa budynku dworca kolejowego, który ma zostać połączony podziemnym przejściem z parkingiem pod Placem Dworcowym.

Do projektu inwestycji na wniosek prezydenta Fijołka włączono m.in. ścieżki rowerowe. Będzie też więcej zieleni.
Reklama
– Zachowany zostanie w dużej części zieleniec, znajdujący się przy budynku przychodni kolejowej, ale planujemy też o wiele więcej nasadzeń w zamian za tę zieleń, którą utracimy. Zaplanowane nasadzenia mają wprowadzić harmonię między nowoczesnością RCK a naturą – wyjaśnia Konrad Fijołek.

Aby rozpocząć budowę RCK konieczna jest wycinka siedmiu drzew, które kolidują z pracami. W ramach rekompensaty będą posadzone nowe drzewa w okolicy ul. Rzecha. Będzie to 18 jarząbów szwedzkich. Wycinka rozpocznie się dzisiaj.

Wykonawca inwestycji wystąpił już o wydanie pozwolenia na przebudowę Placu Dworcowego oraz decyzji w sprawie realizacji inwestycji drogowej. Dokumenty mają zostać wydane w pierwszym kwartale przyszłego roku – wówczas prace będą mogły ruszyć.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Baranówka zyskają nowe miejsce spotkań i integracji

RZESZÓW. Na osiedlu Baranówka powstanie sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem. Zarząd Zieleni Miejskiej opracował już projekt inwestycji i prowadzi konsultacje w tej sprawie z przedstawicielami osiedla.

Rzeszów

W rzeszowskich urzędach skarbowych pojawiły się terminale płatnicze

RZESZÓW. W urzędach skarbowych przy ul. Podwisłocze 42 oraz ul. Siemieńskiego 18 mieszkańcy mogą już uiszczać opłatę skarbową za pomocą terminali płatniczych.

Rzeszów

Egzotyczne zwierzęta w hali Podpromie. W weekend odbędą się targi terrarystyczne

RZESZÓW. Niezwykłe, egzotyczne zwierzęta, w tym unikatowe gatunki, które trudno zobaczyć gdzie indziej oraz wyjątkowe rośliny, również owadożerne, będzie można podziwiać podczas powracających do Rzeszowa targów terrarystycznych Exoticarium.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Jedna osoba ranna

RZESZÓW. 36-letnia kobieta została ranna w wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Rzeszów

Trwa remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budynek III LO przechodzi dużą metamorfozę. Warta blisko 14 mln zł inwestycja zakończy się w tym roku.

Rzeszów

Boisko na osiedlu Przybyszówka zostanie rozbudowane

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Makabryczne odkrycie w mieszkaniu przy ul. Miłej w Rzeszowie. Znaleziono ciała dwóch osób

RZESZÓW. W jednym z mieszkań przy ul. Miłej w Rzeszowie ujawniono zwłoki 27-letniej kobiety oraz 28-letniego mężczyzny. Rzeszowska prokuratura prowadzi działania, mające na celu wyjaśnić okoliczności śmierci tych osób.

Reklama