Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Konrad Fijołek vs Waldemar Szumny

Dodano:

fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów na Prezydenta Miasta Rzeszowa. W II turze obecny prezydent Konrad Fijołek zmierzy się z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Waldemarem Szumnym.

Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW, w niedzielnym głosowaniu Konrad Fijołek uzyskał 37,91 % głosów. - Pięknie dziękuję! To budujące, to bardzo dobry wynik. Po krótkiej, 2,5 letniej kadencji podczas której mieliśmy pandemię, wybuch wojny za naszą wschodnią granicą, problemy z finansami samorządu przez Polski Ład. Dlatego drodzy mieszkańcy- dziękuję za każdy oddany przez Was głos. A te dwa tygodnie będą dla mnie szansą żeby jeszcze raz spotkać się z Wami na osiedlach, porozmawiać i przekonać do głosowania na mnie. Bo dla mnie #RzeszówJestNajważniejszy. Zawsze! – napisał tuż po ogłoszeniu pierwszych wyników Konrad Fijołek w mediach społecznościowych.
Reklama
Na drugim miejscu znalazł się Waldemar Szumny, kandydat Prawa i Sprawiedliwości z wynikiem 24,34 %. - W drugiej turze wspólnie pokażemy, że Da Się zmienić nasze miasto. Dziękuję za Państwa głosy – podsumował krótko wybory Waldemat Szumny na profilu facebookowym.

Konrad Fijołek i Waldemar Szumny powalczą o fotel Prezydenta Rzeszowa w II turze wyborów, zaplanowanej na 21 kwietnia.

Poparcie dla pozostałych kandydatów przedstawia się następująco:
  • Jacek Strojny (bezpartyjny) - 20,61 %
  • Adam Dziedzic (PSL) 8,76 %
  • Karolina Pikuła (Konfederacja Korony Polskiej) - 6,78 %
  • Janusz Niemier (Polska jest jedna) - 1,71 % 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2025

RZESZÓW. 24 września 2024 r. rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 r. Głosowanie potrwa do 13 października.

Rzeszów

Od 1 października zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów czterech linii MPK. Ponadto drobnej zmianie ulegną również granice stref A i B.

Rzeszów

Utrudnienia na parkingu przy hali Podpromie w związku z meczem Resovii z Lechem Poznań

RZESZÓW. 200 miejsc postojowych na parkingu przy hali Podpromie, wyznaczono dla kibiców Lecha Poznań, którzy przyjadą prywatnymi samochodami na jutrzejszy mecz z Resovią.

Rzeszów

Festiwal biegowy w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę biegacze opanują miasto. Po raz 9. w Rzeszowie odbędzie się Festiwal Biegowy Pratt&Whitney. Na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zmianie ulegną kursy niektórych autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

W szkole przy al. Rejtana będzie nowa winda

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku wymieniona zostanie winda i podnośnik w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy al. Rejtana. Koszt inwestycji to 368 tys. zł.

Rzeszów

Spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 26 września 2024 r. odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMy. Tym razem Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli Kotuli i Krakowskiej – Południe.

Rzeszów

XIV Ogólnopolska Giełda Projektów „animacja+młodzież” po raz pierwszy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z lokalnymi i regionalnymi partnerami, każdego roku w innym miejscu, skierowane do wszystkich przedstawicieli sektora kultury: pracowników domów...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Święta Miodu na parkingu Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. W sobotę, 21 września w Rzeszowie odbędzie się XIX Podkarpackie Święto Miodu pod hasłem „Wczoraj, dziś i jutro pszczelarstwa na Podkarpaciu”.

Reklama