Rzeszów - Niedziela, 12.07.2026
Reklama

Impreza naukowo-motoryzacyjna w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

Dodano: 02.08.2023 r.

fot. Wiktor Strzępek / RESinet.pl
fot. Wiktor Strzępek / RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą sobotę tj. 5.08.2023 Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zmieni się w arenę wielbicieli motoryzacji i paliw przyszłości. Odbędzie się tam naukowo-motoryzacyjne wydarzenie pod hasłem „MOTO PCN”.

Organizatorzy wydarzenia, oprócz rozmów z ekspertami o przyszłości motoryzacji, elektromobilności i wodoromobilności, zaplanowali również dla liczne atrakcje takie jak: pokazy naukowe i filmowe, jazdy pokazowe Bolida Politechniki Rzeszowskiej, jazdy testowe samochodów i lekkich pojazdów elektrycznych topowych marek oraz zwiedzanie z przewodnikiem samolotu AN-2.

Przed budynkiem PCN dostępna będzie GastroStrefa, a w niej foodtrucki, stoisko z lodami oraz miejsce na wypoczynek.

Partnerem wydarzenia jest G2A Arena, na parkingu której gdzie odbędzie się ekspozycja pojazdów w ramach XXIV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych.
 
PROGRAM MOTO PCN:
 
Parkingi PCN „Łukasiewicz” – wstęp wolny

12:00 – 19:00
  • Prezentacja Bolida Politechniki Rzeszowskiej – jazdy pokazowe
  • Prezentacje, stoiska informacyjne, jazdy testowe samochodów i lekkich pojazdów elektrycznych: Mercedes, BMW, Skoda, Electricall
 
Parking G2A Arena – naprzeciwko budynku PCN – wstęp wolny
Reklama

12:00 – 13:15 - XXIV Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych – ekspozycja pojazdów – wstęp wolny
 
Strefa wewnętrzna PCN „Łukasiewicz” – wstęp wolny

14:00 – 18:00
  • Pokazy naukowe instruktorów pracowni PCN
17:00 – 18:30
  • Sofa Naukowa – rozmowy z ekspertami o przyszłości motoryzacji, elektromobilności i wodoromobilności
 
Strefa Ekspozycji Wewnętrznej PCN „Łukasiewicz” – wstęp płatny

12:00 – 19:00
  • Wystawy: „Lotnictwo”, „Żyję”, „Przyroda” wraz z grą terenową
  • Zwiedzanie z przewodnikiem samolotu AN-2
  • Pokazy filmów naukowych – sala AV
  • Warsztaty w pracowniach: biologia i ekologia, chemia, fizyka, fablab, robotyka
Atrakcje dodatkowe
  • Sklepik z pamiątkami
  • GastroStrefa przed budynkiem PCN: food truck, stoisko z lodami, strefa wypoczynku
 
Wszystkie wydarzenia oprócz strefy ekspozycji wewnętrznej i stałej oferty PCN są bezpłatne.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane

RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Rzeszów

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję. Dary będzie mozna przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie.

Rzeszów

Sean Penn w Rzeszowie. Podpisano porozumienie o współpracy

RZESZÓW. Prezes fundacji CORE Response, Sean Penn spotkał się dziś z Prezydentem Rzeszowa, Konradem Fijołkiem. Podczas spotkania podpisano porozumienie o współpracy Fundacji i Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie ok. 850 mieszkań w ramach SIM

RZESZÓW. W rejonie ul. Wołyńskiej w Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa powstanie ok. 850 mieszkań. Obok powstaną tereny zielone i parki.

Rzeszów

Zderzenie dwóch autobusów na ul. Rejtana. 23 osoby poszkodowane

RZESZÓW. W rejonie wypadku występują poważne utrudnienia. 

Rzeszów

Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej na os. Miłocin

RZESZÓW. Ulica Parkowa na osiedlu Miłocin będzie przebudowana. Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Wkrótce miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Reklama