Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Jaki kierunek na WSPiA cieszył się największą popularnością?

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Ponad 20 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku wybrało studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, a najpopularniejszy jest nowy kierunek studiowania „administracja / zarządzanie”, który wybrało prawie 60 procent więcej kandydatów niż w ubiegłym roku.

I turę rekrutacji WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa kończy 20-procentowym wzrostem liczby kandydatów na studia I stopnia. Najbardziej popularny w I turze rekrutacji okazał się nowy kierunek studiowania „administracja // zarządzanie”.

„Ten kierunek na studiach niestacjonarnych chce studiować u nas aż 70 procent, a na studiach stacjonarnych 40 procent więcej kandydatów niż w ubiegły roku. Wyraźny wzrost widzimy także na studiach II stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne”, który wybrało prawie 20 procent więcej kandydatów. Na studiach I stopnia na tym kierunku mamy 10 procent więcej kandydatów” – wyjaśnia Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA.

Przemysław Pawlak dodaje, że w I turze podania o przyjęcie na studia składają głównie maturzyści rozpoczynający przygodę ze studiami. Studia II stopnia największym zainteresowaniem cieszą się w II turze ze względu na trwające jeszcze we wrześniu obrony prac dyplomowych.
Reklama
Skąd takie zainteresowanie studiami w WSPiA? Według prof. Jerzego Posłusznego składa się na to wiele czynników: „Kandydaci na pewno zauważają, że staramy się podczas zajęć przekazywać maksimum wiedzy praktycznej. Stawiamy na nowoczesne sposoby kształcenia z wykorzystaniem m.in. tablic interaktywnych, symulowanych rozpraw sądowych i oględzin miejsca zdarzenia, rozwiązywania kazusów i problemów, gier i wirtualnych symulatorów oraz zajęć z praktykami, którzy stanowią dużą część naszej kadry. Przedmioty realizowane są w formie warsztatów, ćwiczeń i konwersatoriów”.

Jak co roku WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa uruchamia II turę rekrutacji, która trwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r. Na kandydatów czeka kilkanaście specjalności na czterech atrakcyjnych kierunkach studiów: administracji // zarządzanie (studia I i II stopnia), bezpieczeństwie wewnętrznym (studia I i II stopnia) oraz prawie (jednolite pięcioletnie studia magisterskie).

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką.

Rzeszów

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

RZESZÓW. Radni proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania.

Rzeszów

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat

RZESZÓW. Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Początek rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski już 13 maja. Przygotowano ponad 9 tys. miejsc

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przygotował 6131 miejsc na studiach stacjonarnych i 3190 na studiach niestacjonarnych.

Rzeszów

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. ZSEo jako jedyna szkoła w Rzeszowie kształci w zawodzie technik energetyk oraz technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Rzeszów

Żywa legenda Asseco Resovii Rzeszów kończy karierę

RZESZÓW. Łukasz Perłowski, żywa legenda zespołu Asseco Resovii Rzeszów zakończył sportową karierę.

Rzeszów

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Reklama