Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Jest projekt uchwały w sprawie konsultacji społecznych w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Gotowy jest projekt uchwały wprowadzającej konsultacje społeczne w ważnych kwestiach dla Rzeszowa.

– Mieszkańcy powinni mieć jak największą wiedzę o tym, co dzieje się w mieście oraz mieć wpływ na podejmowane decyzje. Opinia rzeszowian jest dla mnie bardzo ważna. Dlatego przygotowany został projekt dotyczący wprowadzenia w naszym mieście konsultacji społecznych – powiedział prezydent Konrad Fijołek, który zapowiedział wprowadzenie takich rozwiązań podczas kampanii wyborczej.

Projekt uchwały dotyczącej zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Rzeszowa znalazł się w porządku obrad sesji zwołanej na 26 października. Zgodnie z zapisami projektu, inicjatywa w sprawie przeprowadzenia konsultacji w kwestiach ważnych dla miasta będzie przysługiwać trzem podmiotom:

– prezydentowi Rzeszowa;
– Radzie Miasta, w drodze uchwały;
– grupie co najmniej 300 mieszkańców.
Reklama

Projekt uchwały określa formy konsultacji społecznych. Są to m.in. otwarte spotkania i debaty z mieszkańcami, zbieranie uwag i wniosków w punktach konsultacyjnych, badanie opinii mieszkańców poprzez formularze, ankiety, sondaże z wykorzystaniem metod tradycyjnych lub technologii informatycznych, zebrania z przedstawicielami grup społeczno-zawodowych, organizacji pozarządowych i innych pomiotów, prowadzących działalność pożytku publicznego na rzecz mieszkańców.

Co warte podkreślenia, przeprowadzone konsultacje społeczne będą uznawane za ważne bez względu na liczbę mieszkańców biorących w nich udział. Raport z przebiegu konsultacji będzie zamieszczany na stronie internetowej Urzędu Miasta Rzeszowa oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wyższe opłaty za odbiór śmieci w Rzeszowie niemal pewne. PGE postawiło ratusz pod ścianą

RZESZÓW. Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa zmieni lokalizację

RZESZÓW. Biuro Rady Miasta, które od około 10 lat mieści się w willi przy al. Pod Kasztanami 8, zostało zmuszone do zmiany lokalu.

Rzeszów

Zakaz sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych obejmie cały Rzeszów?

RZESZÓW.  Komisja Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej rozważy propozycje.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty w Bełchatowie

RZESZÓW. Początek spotkania w Bełchatowie o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Młp. Policja poszukuje świadków

RZESZÓW. 19-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Rzeszów

Witold Wiśniewski rezygnuje z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1

RZESZÓW. Tadeusz Pióro będzie pełnił obowiązki aż do rozstrzygnięcia konkursu, który wyłoni nowego dyrektora szpitala.

Rzeszów

Sprawa obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej trafiła do komisji

RZESZÓW. Temat został przeniesiony pod obrady komisji.

Rzeszów

Gdzie znajdzie się dzwonnica dla Dzwonu Niepodległości?

RZESZÓW. Dzwon po raz pierwszy wybrzmiał 11 listopada właśnie na Placu Farnym z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Reklama