Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Najwcześniej w styczniu z terenów zielonych wzdłuż Wisłoka, na których znajduje się Kwadrat Kultury, zniknie ogrodzenie.

Nieskoszona trawa, obrośnięte zielenią ławki oraz metalowe ogrodzenie, a wszystko w obrębie Kwadratu Kultury, który miał być dodatkową atrakcją m.in. dla mieszkańców spacerujących wzdłuż Wisłoka. Problem pojawił się wraz z pojawieniem się instalacji w przestrzeni publicznej, która okazała się nie być tak publiczna jak pierwotnie zakładano.

Działki, na jakich znalazł się Kwadrat Kultury, należały do prywatnego właściciela (Hartbex), a ten postanowił wyrazić swój sprzeciw montażem ogrodzenia zagradzającego wejście do instalacji z obu stron. Po kilku dniach udostępniono mieszkańcom korzystanie z przebiegającej przez ten teren ścieżki rowerowej, jednak pozostała cześć ogrodzenia pozostała.

Miasto postanowiło rozwiązać temat dokonując zamiany działek, która była tematem rozmów podczas jednej z sesji Rady Miasta. Radni wydali zgodę na zamianę działek z deweloperem. Zgodnie z zapisami w projekcie uchwały, miasto otrzymało od dewelopera teren nad Wisłokiem oraz działki na Zalesiu o łącznej powierzchni ok. 2, 6 ha., a oddało działkę o powierzchni ok. 3,3 ha, znajdującą się przy ul. Krogulskiego.
Reklama
Temat zamiany działek został rozstrzygnięty jeszcze w sierpniu, natomiast ogrodzenie stoi tam do dnia dzisiejszego. Całościowo obszar również nie prezentuje się spektakularnie. Zmiana aktualnego stanu rzeczy nastąpi najwcześniej w nowym roku.

„W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

10 maja dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

RZESZÓW. Spotkanie rozpocznie się  w godzinach od 9.00 do 17.00. 

Rzeszów

Blinkee.city powraca, tym razem z hulajnogami. Znamy cennik usług

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Do dyspozycji mieszkańców jest 80 rowerów, 20 skuterów elektrycznych i 50 hulajnóg”.

Rzeszów

Miasto decyduje się na sprzedaż ponad 110 letniej kamienicy

RZESZÓW. Koszt jej przebudowy jest za duży dla miasta, choć początkowo planowano jej remont.

Rzeszów

Zlikwidowano nielegalną wytwórnie tytoniu. Zatrzymano dwóch rzeszowiaków

RZESZÓW. Trzy osoby zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.

Rzeszów

W Rzeszowie rozmawiano o budowie drogi S19 na odcinku Rzeszów-Babica

RZESZÓW. Ogłoszenie przetargu na realizację planowane jest w III kwartale br.

Rzeszów

Motocykl promujący Rzeszów znajdzie się w nowojorskim salonie Harleya-Davidsona

RZESZÓW. Oficjalna premiera motocykla będzie miała miejsce 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City.

Rzeszów

Negatywna opinia wojewody ws. przyłączenia do Rzeszowa ośmiu sołectw

RZESZÓW. Wojewoda podkarpacki na konferencji prasowej poinformowała o opinii wydanej względem poszerzenia granic Rzeszowa.

Rzeszów

Ratusz wciąż ma problemy ze znalezieniem wykonawcy remontu kładki nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz ponownie unieważnia przetarg związany z remontem okrągłej kładki nad al. Piłsudskiego.

Reklama