Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Kolejna akcja sprzątania Wisłoka. Tym razem tereny, na których może znaleźć się przestrzeń kwadratowa

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę, czyli 18 maja o godzinie 11:00, organizowana jest akcja sprzątania prawego brzegu Wisłoka. Teren , który zostanie wysprzątany to przestrzeń, gdzie ma powstać przestrzeń kwadratowa.

Zarząd Zieleni Miejskiej zadba o wywóz zebranych śmieci, a członkowie Stowarzyszenia „Patrz Sercem” i „Fundacji Rzeszowskiej” zajmą się sprawami organizacyjnymi. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11.00 obok wejścia na piesza kładkę od ul. Podwisłocze.
Teren jaki ma zostać wysprzątany to przestrzeń między mostem Zamkowym a pieszą kładką, przy której odbędzie się zbiórka.   
Reklama
Warto wspomnieć, że jeżeli w głosowaniu trwającym do 20 maja Rzeszów wygra w konkursie Lechstartera, to na ww. terenie powstanie przestrzeń kwadratowa, łączącą w sobie elementy kultury, sztuki oraz relaksu w plenerze. Więcej o głosowaniu TUTAJ.

„Chcielibyśmy, aby łąki oraz ogródki działkowe stały się miejscami, obok których można miło spacerować. Zacznijmy od porządków na tym obszarze. Śmiecenie w przestrzeni miejskiej  – to wielkie przewinienie, obok którego nie możemy przejść obojętnie” – mówi Bartłomiej Gancarczyk, wiceprezes Fundacji Rzeszowskiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek busa z lawetą na S19 w Terliczce

RZESZÓW. Do późnych godzin popołudniowych potrwają utrudnienia na drodze ekspresowej S19 w Terliczce. Doszło tam do przewrócenia się busa z lawetą przewożącą samochód.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie azbestu w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Od 17 do 31 marca rzeszowianie będą mogli złożyć wnioski o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na dwóch rzeszowskich ulicach

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych trzech tygodniach, na dwóch rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Rzeszów

Tadeusz Nalepa będzie miał kolejny mural w Rzeszowie

RZESZÓW. W sierpniu na jednym z budynków przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie pojawi się mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Dzieło stworzą rzeszowscy artyści.  

Rzeszów

Drugi etap programu małej retencji w Rzeszowie. Trwa nabór wniosków

RZESZÓW. Pieniądze można otrzymać m.in. na zakup i montaż zbiorników na wodę deszczową, czy wykonanie oczka wodnego, albo ogrodu deszczowego.

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Reklama