Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie

Dodano:

fot. Straż Miejska w Rzeszowie
fot. Straż Miejska w Rzeszowie
RZESZÓW. W Rzeszowie trwa akcja znakowania rowerów. Najbliższa odbędzie się 17 sierpnia. Do tej pory Straż Miejska oznakowała już 1407 rowerów.

Znakowanie rowerów odbywa się w wyznaczone środy, od godz. 15:00 w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Aby nie tworzyć kolejki, wcześniej należy się zarejestrować pod nr telefonu 986.

Znakowanie polega na umieszczaniu numeru identyfikacyjnego na ramie roweru. Przeprowadza się je za pomocą mikroudarowego urządzenia, które powodując zmiany w strukturze metalu umożliwia odczyt numeru nawet po powierzchownym jego zatarciu.

- Znakujemy tylko sprawne rowery, których właściciel jest pełnoletni (niepełnoletnich zapraszamy z prawnymi opiekunami), jest zameldowany na stałe w Rzeszowie, okaże dowód osobisty oraz dowód zakupu roweru lub złoży pisemne oświadczenie, że jest jego właścicielem -  informuje Straż Miejska. - Nie znakujemy rowerów z ramą karbonową, ponieważ mogłaby ona ulec zniszczeniu – dodaje SM.
Znakowanie rowerów ogranicza ryzyko kradzieży, a w przypadku utraty pojazdu zwiększa się szansa na jego odzyskanie.

Do tej pory oznakowano już 1407 rowerów. Kolejne akcje zaplanowane są na 31 sierpnia, 14 września oraz 28 września 2022 r.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Unieważniono przetarg dot. systemu monitorującego bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

RZESZÓW. Mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych.

Rzeszów

Jezdnia na ul. Kochanowskiego będzie miała trzy pasy ruchu

RZESZÓW. Przetarg ma ruszyć w przyszłym roku.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie.

Rzeszów

Temat korków w mieście na najbliższej sesji Rady Miasta. Pomysły zaprezentują radni PiS

RZESZÓW. Dwie propozycje już wcześniej przedstawiało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Rzeszów

Sprawiał wrażenie przysypiającego za kółkiem. Okazało się, że jest pijany

RZESZÓW. Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca hondy, ujęty przez policjanta na autostradzie w Nowej Wsi. 

Rzeszów

Będzie renowacja budynku Muzeum Techniki i Militariów przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Prace mają być zakończone do końca listopada br.

Rzeszów

Wiesław Buż i Ewa Leniart dostają się do Sejmu. Kto zajmie ich miejsce?

RZESZÓW. Kto może ich zastąpić i kto zyska w przypadku odmowy przyjęcia mandatu?

Rzeszów

Spotkania Tadeusza Ferenca z mieszkańcami ze zmienioną formułą. Znamy terminy zebrań

RZESZÓW. Nie będzie podziału na spotkania dla poszczególnych osiedli.

Reklama