Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Komisja ds. wycinki drzew w Rzeszowie?

Dodano: 14.07.2020 r.

fot. Instagram RESinet.pl
fot. Instagram RESinet.pl
RZESZÓW. O powołaniu nowej komisji mówił prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta. Pomysł znalazł zwolenników.

Gdyby nie protesty mieszkańców liczba ściętych drzew byłaby zapewne dużo większa niż obecnie. Temat nowej komisji pojawił się podczas dyskusji na temat dębu przy ul. Wieniawskiego, który jest pomnikiem przyrody.

– Z tej dyskusji wynika, że drzewa wycinamy bezmyślnie i nie szanujemy zieleni. Powołajmy komisję 3-5-osobową, aby przyglądała się wszystkim drzewom, które są zaplanowane do wycięcia – mówił prezydent Tadeusz Ferenc.

Pomysł przypadł do gustu Konradowi Fijołkowi z Rozwoju Rzeszowa.  Podobne stanowisko przyjął także przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec z Platformy Obywatelskiej. Zaznaczmy, że do powołania takiej komisji niezbędny jest wniosek radnego. Na poprzedniej sesji takiego wniosku nie było.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Youtuber z Rzeszowa pobił bezdomnego. Sprawę nagłośnił OMZRiK [NAGRANIE]

RZESZÓW. Youtuber z Rzeszowa uderzył i odepchnął bezdomnego, z którym chwilę wczesniej rozmawiał.

Rzeszów

Przy ul. Grottgera w Rzeszowie znaleziono zwłoki mężczyzny

RZESZÓW. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości znalezionego mężczyzny.

Rzeszów

Rzeszowskie przystanki solarne wyróżnione za granicą

RZESZÓW. Serwis należący do grupy Euronews zaliczył stolice województwa podkarpackiego do jednego z czterech europejskich liderów w dziedzinie ekologicznego transportu.

Rzeszów

Będą pociągi z Rzeszowa na Pol’And’Rock Festival

RZESZÓW. Sprzedaż biletów ruszy 17 lipca.

Rzeszów

Rzeszów liderem budownictwa na Podkarpaciu

RZESZÓW, PODKARPACIE. W 2018 roku spadła ilość mieszkań oddanych do użytkowania.

Rzeszów

Zaginęła 13-latka z Rzeszowa. Poszukiwania trwały do godz. 6 rano

RZESZÓW. Poszukiwania zaginionej trwały ponad 5 godzin.

Rzeszów

8,7 mln zł na rozbudowę systemu strefy płatnego parkowania to za mało?

RZESZÓW. Ratusz chciał m.in. zainstalować 338 kamer, których zadaniem będzie monitorowanie 2200 miejsc parkingowych.

Reklama