Rzeszów - Sobota, 27.12.2025
Reklama

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń

Dodano: 19.02.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS oraz BOSG po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów oferujących usługi przewozowe na aplikację.  Sprawdzono 32 pojazdy, ujawniono 10 wykroczeń.

Działania funkcjonariuszy prowadzone były w piątek od godz. 16:00 do północy na terenie Rzeszowa. Mundurowi zwracali uwagę przede wszystkim na przestrzeganie przez kierowców taksówek na aplikację przepisów ustawy o transporcie drogowym, prawa o ruchu drogowym oraz rozporządzenia o warunkach technicznych pojazdów. Podczas kontroli sprawdzali m.in. dokumenty, stan techniczny samochodów oraz trzeźwość kierowców.

W akcji uczestniczyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie, Wydziału Kryminalnego KWP w Rzeszowie, a także funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.
Reklama
W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili 32 kontrole, ujawniając 10 wykroczeń. Pięciu kierowców została ukaranych mandatami m.in. za naruszenie przepisów zakazujących wjazd na skrzyżowanie jeśli nie ma na nim miejsca do kontunuowania jazdy, korzystanie z telefonu podczas jazdy, brak wymaganego wyposażenia oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. W sześciu przypadkach mundurowi stwierdzili naruszenia ustawy o transporcie drogowym inicjujące postępowania administracyjne. Jeden z kierujących odpowie także za prowadzenie pojazdu pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rzeszów

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Rzeszów

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Reklama