Rzeszów - Poniedziałek, 01.09.2025
Reklama

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

Dodano:

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.
 
Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszą liste powiatów i miast na prawach powiatów, które od 3 października zostaną objęte dodatkowymi obostrzeniami. Wśród nich jest Rzeszów, który znajdzie się w “żółtej strefie”. W wojedztwie podkarpackim w “strefie zółtej” znajdą się również powiaty: dębicki i mielecki.
 
Obostrzenia w strefach dotyczą, m.in., kongresów i targów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, lokali gastronomicznych, parków rozrywki, wesołych miasteczek i parków rekreacyjnych, siłowni i kin.
 
W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń,  Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował apel do mieszkańców o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Poniżej publikujemy go w całości"
 
“W związku z odnotowanym w ostatnim czasie znacznym wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 w naszym mieście oraz w regionie, od 3 października br.  Miasto Rzeszów znajdzie się w tzw. „strefie żółtej”.
 
Zwracam się do Państwa z gorącym apelem o przestrzeganie wprowadzonych rygorów sanitarnych oraz rozważenie ograniczenia lub zawieszenia działań o charakterze nieobowiązkowym.
 
Reklama
Zdając sobie sprawę z tego, że nadchodzący okres zwiększenia ograniczeń w różnych sferach życia społecznego przyniesie utrudnienia i niedogodności, proszę o zachowanie w nadchodzących dniach dyscypliny, w szczególności w zakresie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, częstej dezynfekcji rąk oraz zachowania zasad społecznego dystansu.
 
Tylko wspólnym wysiłkiem wszystkich ludzi dobrej woli możemy ograniczyć skutki pandemii. Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem odpowiedzialnym i dbamy o siebie nawzajem.”

 
 
Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.
 
Wg danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, do tej pory w stolicy podkarpacia potwierdzono 365 przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało 214 osób, 3 zmarły.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ze stawu w Niechobrzu wyłowiono ciało mężczyzny. To poszukiwany 35-latek

RZESZÓW. 35-latek przebywał nad stawem razem z kolegą, z którym wcześniej pił alkohol.

Rzeszów

Ratusz wciąż walczy o ceny prądu z PGE Obrót. Sprawa dotyczy spółek komunalnych

RZESZÓW. Premier Mateusz Morawiecki o ustosunkowanie się do zarzutów Ratusza poprosił Ministra Energii.

Rzeszów

Burze z gradem w Rzeszowie. Jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia

RZESZÓW, PODKARPACIE. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h.

Rzeszów

Na ul. Szopena toyota uderzyła w drzewo

Jak wstępnie ustaliła Policja, do wypadku doszło około godz. 10:36.

Rzeszów

Niewykluczone, że na Al. Sikorskiego pojawi się kolejna sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w sprawie wystąpi do Komendy Miejskiej Policji.

Rzeszów

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

RZESZÓW. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Reklama