Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Księża diecezji rzeszowskiej zebrali ponad 360 tys. zł na walkę z koronawirusem

Dodano: 23.04.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. „Kapłański dar miłosierdzia” – tak nazwano zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawiursem, jaką zorganizowali duchowni diecezji rzeszowskiej.

Przez dziesięć dni, od 10 do 19 kwietnia, księża diecezji rzeszowskiej wpłacali pieniądze na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej, która przekaże je placówkom medycznym i opiekuńczym z terenu diecezji. Łącznie udało się zebrać 367 406, 17 zł.

Zebrane środki trafią m.in. do trzech podkarpackich szpitali na dofinansowanie lub zakup sprzętu specjalistycznego: Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Szpitala Miejskiego w Rzeszowie i Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie oraz domów pomocy społecznej i zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych prowadzonych przez Caritas.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Reklama