Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

Dodano: 29.10.2021 r.

fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie
fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie
RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Kwesta na podkarpackich cmentarzach rusza po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa. W tym roku przebiegnie ona dwutorowo. W formie elektronicznej przez cały czas wpłat można dokonywać poprzez stronę: http://www.pomagam.pl/kwesta2021.

Równolegle na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach odbędzie się tradycyjna zbiórka. W dniu Wszystkich Świętych pojawią się na nich młodzi wolontariusze, uczniowie podkarpackich szkół, którzy będą zbierali datki do puszek.

Kwesta, jak co roku, prowadzona jest na potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Poza stroną internetową, wpłat można dokonywać bezpośrednio na rachunek bankowy: 90 1020 4391 0000 6402 0198 7510, bank PKO BP SA Oddział 1 w Rzeszowie (tytuł przelewu: KWESTA 2021).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto odkupi chryzantemy od handlarzy

RZESZÓW. Rzeszów, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, odkupi chryzantemy od handlarzy. Ozdobią one m.in. miejskie klomby i rabaty.

Rzeszów

Dodatkowe ograniczenia w rozkładzie jazdy MKS

RZESZÓW. Od 2 listopada wprowadzone zostają dodatkowe ograniczenia w kursowaniu autobusów MKS. 

Rzeszów

Cmentarze zamknięte na 3 dni. Linie specjalne MPK odwołane

RZESZÓW. Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy dni. ZTM w Rzeszowie odwołał kursy linii specjalnych.

Rzeszów

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. 

Rzeszów

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie.

Rzeszów

Ruszyła budowa prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczęła prace przy budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w powiecie rzeszowskim. Bmw zderzyło się z dwoma mercedesami

RZESZÓW. Policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło dziś w nocy w Stykowie. Kierowca bmw nie przeżył zderzenia z dwoma mercedesami.

Rzeszów

Rzeszowska Policja ma nowe radiowozy

RZESZÓW. Do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiło 6 nowych radiowozów marki Toyota Corolla z napędem hybrydowym.

Reklama