Rzeszów - Sobota, 14.03.2026
Reklama

Magia nauki po zmroku - 10 października wyjątkowa noc na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska

RZESZÓW. Eksperymenty, pokazu naukowe, wykłady i zwiedzanie w blasku księżyca - tak będzie wyglądać IX edycja Nocy Nauki na Politechnice Rzeszowskiej. Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji, a wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się 10 października w godzinach 17.00-22.00 na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Miłośnicy wiedzy i pasjonaci nauki, a także ciekawi świata i zachodzących w nim zjawisk będą mogli niemalże do samej nocy doznawać naukowych wrażeń.

Uczelnia otworzy dla zwiedzających swoje laboratoria, do których na co dzień mają dostęp tylko studenci i pracownicy. Naukowcy będą przeprowadzać interesujące eksperymenty, opowiadać o badaniach realizowanych w poszczególnych laboratoriach oraz o praktycznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. : symulator lotu, symulator jazdy ciężarówką i symulator skoku spadochronem. Darmowe bilety na symulatory będą rozdawane w dniu wydarzenia (I pula: od godz. 16:45, II pula od godz. 18:45) w punkcie informacyjnym w bud. V (al. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów).

Reklama

Noc Nauki jest adresowana do dzieci i ich rodziców, studentów, młodzieży szkolnej, mieszkańców Rzeszowa, Podkarpacia i całej Polski.

Główną ideą przyświecającą wydarzeniu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi.

Poniżej interaktywna mapa atrakcji zaplanowanych podczas IX Nocy Nauki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

FOTO. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne po zachodzie słońca. Nowe zdjęcia inwestycji

RZESZÓW. Budowa miejskiej części Rzeszowskie Centrum Komunikacyjnego jest już na finiszu. Trwają procedury odbiorowe zarówno części parkingowej jak i przebudowanego układu komunikacyjnego. Po ich zakończeniu RCK zostanie udostępnione mieszkańcom.

Rzeszów

Wystartował nowy, miejski serwis dla miłośników sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. Sportowyrzeszow.pl – pod taką domeną miasto uruchomiło nowy serwis informacyjny z myślą o miłośnikach sportu w Rzeszowie.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa 2024. Więcej pieniędzy na edukację

RZESZÓW. Ponad 860 mln zł zapisano w przyszłorocznym budżecie Rzeszowa na edukację. To prawie połowa wydatków miasta zaplanowanych na 2024 rok.

Rzeszów

Trwa budowa lodowiska przy ul. Wyspiańskiego. Otwarcie w święta? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Wyspiańskiego powstaje największe w Rzeszowie kryte lodowisko. Jego powierzchnia to 1200 m2. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, otwarcie obiektu odbędzie się 26 grudnia o godz. 12:00.

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstał Park dla Seniora. Można wypocząć i poćwiczyć [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstał park dedykowany starszym mieszkańcom miasta. W nowym ogrodzie zamontowano m.in. urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń.

Rzeszów

Wybuch gazu w bloku przy ul. Bohaterów Westerplatte. Ewakuacja mieszkańców

RZESZÓW. Mężczyzna, który w momencie eksplozji przebywał w mieszkaniu, został zabrany do szpitala.Konieczna była ewakuacja 16 osób z sąsiednich mieszkań. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Rzeszów

Rzeszowska komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym

RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W święta, sylwestra i Nowy Rok autobusy pojadą wg niedzielnego i świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Ul. Warszawska już gotowa. Fijołek: Oddajemy bardzo ważną inwestycję drogową dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Szersza, z przebudowanymi skrzyżowaniami, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi – rozbudowana ul. Warszawska została oficjalnie przekazana do użytku.

Reklama