Rzeszów - Środa, 11.03.2026
Reklama

Magia nauki po zmroku - 10 października wyjątkowa noc na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska

RZESZÓW. Eksperymenty, pokazu naukowe, wykłady i zwiedzanie w blasku księżyca - tak będzie wyglądać IX edycja Nocy Nauki na Politechnice Rzeszowskiej. Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji, a wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się 10 października w godzinach 17.00-22.00 na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Miłośnicy wiedzy i pasjonaci nauki, a także ciekawi świata i zachodzących w nim zjawisk będą mogli niemalże do samej nocy doznawać naukowych wrażeń.

Uczelnia otworzy dla zwiedzających swoje laboratoria, do których na co dzień mają dostęp tylko studenci i pracownicy. Naukowcy będą przeprowadzać interesujące eksperymenty, opowiadać o badaniach realizowanych w poszczególnych laboratoriach oraz o praktycznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. : symulator lotu, symulator jazdy ciężarówką i symulator skoku spadochronem. Darmowe bilety na symulatory będą rozdawane w dniu wydarzenia (I pula: od godz. 16:45, II pula od godz. 18:45) w punkcie informacyjnym w bud. V (al. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów).

Reklama

Noc Nauki jest adresowana do dzieci i ich rodziców, studentów, młodzieży szkolnej, mieszkańców Rzeszowa, Podkarpacia i całej Polski.

Główną ideą przyświecającą wydarzeniu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi.

Poniżej interaktywna mapa atrakcji zaplanowanych podczas IX Nocy Nauki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Trwa kompletowanie dokumentów do przetargu

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta inwestycje wyceniono na 7,2 mln zł, a jej okres realizacji zamyka się w latach 2018-2023 rok.

Rzeszów

Wypadki rowerzystów. W Rzeszowie pijany 55-latek wjechał jednośladem w kierującą rowerem kobietę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Na drogach Podkarpacia doszło wczoraj do kilku zdarzeń z udziałem rowerzystów.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odchodzi z SLD

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc zdecydował się na rezygnacje z członkostwa

Rzeszów

Co dalej z basenami solankowymi? Miasto nie porzuca inwestycji

RZESZÓW. Miasto poszukuje alternatywnej przestrzeni do stworzenia basenów solankowych.

Rzeszów

Możliwe burze z gradem i silny wiatr, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100km/h, lokalnie do 115 km/h

Rzeszów

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

RZESZÓW. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Reklama