Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Meleksy podwiozą odwiedzających na groby bliskich na cmentarzu Wilkowyja

Dodano: 17.04.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Z myślą, przede wszystkim o osobach starszych, po cmentarzu komunalnym Wilkowyja będą „kursowały” bezpłatne meleksy, które podwiozą odwiedzających bliżej grobów swoich bliskich. Na razie tylko testowo i tylko w jeden dzień.

Jak poinformował Urząd Miasta Rzeszowa, podczas spotkań osiedlowych z Prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem, starsi mieszkańcy często pytali, czy można byłoby łatwiej i sprawniej dotrzeć do grobów bliskich na cmentarzu Wilkowyja.

W związku z tym prezydent podjął decyzję, aby testowo wprowadzić pewne rozwiązanie. W Wielką Sobotę, 19 kwietnia na terenie cmentarza Wilkowyja uruchomione zostaną bezpłatne przejazdy meleksami.

Kursy będą odbywały się w godzinach od 9:00 do 16:00. Meleksy będą odjeżdżały co około 15 minut. Wyznaczone zostały dwie trasy:

- Trasa A – w lewo od kaplicy
- Trasa B – w prawo od kaplicy

„Meleksy będą jeździć tam i z powrotem – od głównego wejścia do wejścia dla pieszych. To duże ułatwienie, szczególnie dla seniorów i osób mających trudności z poruszaniem się” – informuje Urząd Miasta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pawel Euro 18.04.2025, godz. 21:36
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże.

Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Rzeszów

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

RZESZÓW. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rzeszów

Ruszyła rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić zwycięską firmę.

Rzeszów

Centrum Wspinaczkowe FlyWall. Nowy obiekt na sportowej mapie Rzeszowa

RZESZÓW. Już 17 sierpnia oficjalne otwarcie Centrum Wspinaczkowego

Reklama