Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do ataku na kontrolerkę biletów doszło 16 lutego. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, a agresywny mężczyzna został zatrzymany przez drugiego kontrolera.

W sobotę, 16 lutego br., po skontrolowaniu już kilkunastu pojazdów, po godz. 18:00 nasi kontrolerzy postanowili wykonać swoje czynności służbowe w autobusie OB na ulicy Dąbrowskiego. Kierowca pojazdu po wjechaniu na zatokę  autobusową otworzył drzwi, zaś kontrolerzy zaczęli rutynową kontrolę.

W tym momencie zupełnie niespodziewanie i bez żadnych powodów na kontrolerkę, stojącą w drzwiach, wyskoczył mężczyzna, który w brutalny sposób zaatakował ją, doprowadzając do upadku na ziemię.

Agresywnego mężczyznę udało się zatrzymać dokonując obywatelskiego ujęcia przez drugiego kontrolera. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji zgodnie z obowiązującymi przepisami przewozowymi.
Reklama
 W związku z powyższą sytuacją kurs został zawieszony. Ucierpieli na tym także pozostali pasażerowie. Poszkodowana kontrolerka, w związku z poniesionymi obrażeniami, trafiła na pogotowie ratunkowe.

„Niestety nie jest to odosobniony przypadek ataku na naszych kontrolerów. Nasi pracownicy na co dzień stykają się z agresją słowną oraz fizyczną ze strony pasażerów – osób łamiących przepisy prawa przewozowego –  o czym się już nie wspomina w prasie. Zgubiony but podczas ucieczki z autobusu, czy napad fizyczny na kontrolerkę to tylko zarys wydarzeń z ostatniego tygodnia” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policjanci sprawdzali miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Kolejna edycja działań zaplanowana jest na wrzesień.

Rzeszów

Odpowiedź marszałka kluczem do rozpoczęcia budowy połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską

RZESZÓW. Trwa projektowanie połączenia ul. Warszawskiej z ul. Krakowską.

Rzeszów

21-krotny uczestnik imprezy zwycięża 28. Rajd Rzeszowski

RZESZÓW. Zwycięzcą 28. Rajdu Rzeszowskiego został Grzegorz Grzyb pilotowany przez Roberta Hundlę.

Rzeszów

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy

RZESZÓW. Prace mają się zakończyć do 30 listopada 2020 roku.

Rzeszów

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie. W Rzeszowskim oddziale prawa do zasiłku pozbawiono 299 osób

RZESZÓW. Łącznie, kwota obniżonych i cofniętych świadczeń chorobowych od stycznia do końca czerwca tego roku, wyniosła 104,2 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

Jaki kierunek na WSPiA cieszył się największą popularnością?

RZESZÓW. II tura rekrutacji potrwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce 57-letnia Syryjka, która przyleciała z Grecji, udawała Bułgarkę. Chciała dotrzeć do Niemiec

RZESZÓW. Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia na terenie terminala portu lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie linii nr 51

RZESZÓW. Zmiany zaczną obowiązywać od 12 sierpnia br.

Reklama