Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

Miasto szykuje się na zamianę działek z deweloperem. Sprawę zapoczątkował temat płotów przy Kwadracie Kultury

Dodano: 21.08.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Instalacja Przestrzeni Kwadratowej przy Wisłoku powodem zamiany działek na linii miasto Rzeszów-deweloper. W grę wchodzą również dwa inne obszary. Temat rozstrzygnie sesja Rady Miasta.

Kultura w rzeszowskim wydaniu prezentuje się następująco: mieszkańcy i Fundacja Rzeszowska wywalczyli w konkursie Lechstartera Przestrzeń Kwadratową, która ma charakter społeczno-publiczny; instalacja została zamontowana na terenach nie należących do miasta, co poskutkowało tym, że właściciel terenu (Hartbex) postawił płot i zagrodził wejście. Na szczęście po kilku dniach udostępniono przejście chodnikiem, a rozwiązana całego sporu ratusz szuka w zamianie działek.

Samo otoczenie instalacji także nie przyciąga. Idąc od popularnej kładki w stronę mostu Karpackiego dookoła widzimy równo przyciętą trawę i ogólnie rzecz biorąc nienagannie uporządkowany teren zieleni, gdy wkraczamy na teren dewelopera sceneria ulega zmianie. Nieskoszona trawa, obrośnięte zielenią ławki nie napawają zapewne dumą, zważywszy na to, że obszar znajduje się na terenach rekreacyjnych miasta.
Reklama


Lekiem na całe zło ma być zamiana działek, którą zaakceptować muszą radni miasta Rzeszowa podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. Miasto w zamian za przestrzeń gdzie znajduje się instalacja chce oddać tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną: „W zamian za działki sąsiadujące z Przestrzenią Kwadratową deweloper otrzyma działkę o podobnej wielkości przy ul. Krogulskiego” – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Ponadto w zamianę wchodzą również inne działki. Uchwała mówi o działce przy ul. Lawendowej, którą ma otrzymać miasto w zamian za działkę przy ul. Wyspiańskiego, w rejonie w którym ma powstać 28 kondygnacyjny Res Tower. Dodajmy, że działka należąca do dewelopera w rejonie ul. Lawendowej nie jest częścią zieleni, o której pisaliśmy TUTAJ.
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Reklama