Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

Dodano: 19.11.2021 r.

Autobus Ciepła / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Autobus Ciepła / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Przez cały rok działa Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Jana Styki 21. Osoby potrzebujące, bezdomne czy samotne otrzymają tu ciepły posiłek, czyste ubrania, będą mogły skorzystać z noclegowni lub schroniska. Przy placówce działa również Kuchnia Albertyńska, wydająca ciepłe posiłki w każdy dzień roboczy od 11 do 13.

Od 15 listopada do 15 marca w każdy dzień roboczy działa też #AutobusCiepła, czyli mobilny punkt Kuchni Albertyńskiej. Punkty wydawania posiłków:

- Parking przy ZTM ul. Trembeckiego 3 (10:30 – 11:30),
- Parking przy Kościele M. B. Różańcowej, ul. Orla 17 (11:50 – 12:50),
- Parking Podpromie (13:10 – 14:10),
Reklama
- Park Papieski – parking od ulicy Armii Krajowej (14:30 – 15:30).
Potrzebujący mogą także skorzystać z pomocy stowarzyszenia „Zupełne Dobro”, mieszczącego się przy ul. Sondeja 8. 

W każdy poniedziałek wydawane są również ciepłe posiłki i gorąca herbata od godziny 19 na Placu Ofiar Getta.

Osoby potrzebujące mogą też skorzystać z bezpłatnego poradnictwa medycznego i socjalnego. Udzielają go pracownicy rzeszowskiego MOPS-u przy ul. Kochanowskiego 15.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące pomocy osobom potrzebującym można uzyskać w Sekcji Pracowników Socjalnych do Spraw Pomocy Osobom Bezdomnym rzeszowskiego MOPS-u, osobiście lub pod numerem tel.: 17 858 16 10, 17 858 16 11.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Są środki na przebudowę ulicy Morgowej i projekt ul. Kwiatkowskiego

RZESZÓW. Prezydent Marek Bajdak chce zrealizować dwie inwestycje drogowe, dzięki dodatkowym pieniądzom, jakie znalazły się w miejskim budżecie po dotacji z Ministerstwa Infrastruktury.

Rzeszów

W sobotę "III Triathlon Rzeszów". ZTM wprowadza objazdy autobusów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 12 czerwca w Rzeszowie odbędzie się impreza sportowa pn. „III Triathlon Rzeszów”. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w trasach kilku linii autobusowych.

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Sikorskiego. 17-latek zmarł w szpitalu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Audi potrąciło 17-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Chłopak zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Dziś poświęcenie pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim

RZESZOW. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 30 rocznicę konsekracji Katedry Rzeszowskiej, bp Jan Wątroba poświęci pomnik św. Jana Pawła II.

Rzeszów

Niecodzienna akcja strażaków z OSP Słocina. Odnaleźli kosztowny aparat słuchowy dziecka

RZESZÓW. Dużą kreatywnością i pomysłowością wykazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocinie. Pomogli wyciągnąć ze stawu aparat słuchowy chłopca o wartości 150 tys zł.

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów z Legendary Rover Team Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Projekt marsjańskiego drona stworzony przez członków Legendary Rover Team, zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowych zawodów IPAS Challenge.

Rzeszów

60 mln zł z Ministerstwa Sportu na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Dwie duże rzeszowskie inwestycje uzyskają wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Chodzi o Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki oraz basen przy ul. Matuszczaka.

Reklama