Rzeszów - Wtorek, 10.02.2026
Reklama

Miejskie drzewa będą badane tomografem

Dodano: 02.12.2021 r.

fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

– Aby móc profesjonalnie dbać o zieleń, potrzebne są nowoczesne narzędzia. Dlatego zadecydowałem o zakupie tomografu, przy pomocy którego badane będą drzewa – oznajmił prezydent Konrad Fijołek.

Tomograf dźwiękowy działa na dość prostej zasadzie. Przykładany jest do pnia drzewa i w sposób nieinwazyjny pozwala ocenić jego kondycję. Za pomocą urządzenia można na przykład ocenić prawdopodobieństwo przewrócenia się drzewa.

Tomograf jest już w Rzeszowie. We wtorek po raz pierwszy został użyty, na razie testowo. Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej sprawdzili kondycję 200-letniego dębu, ozdoby ulicy Fredry. Badanie wykazało, że dąb znajduje się w dobrej kondycji.

Decyzję o zakupie urządzenia za kwotę niespełna 40 tys. zł podjął prezydent Fijołek. Przy jego użyciu w pierwszej kolejności badane będą najcenniejsze drzewa w mieście.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatny trening dla dzieci z mistrzynią świata w kickboxingu

RZESZÓW. Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać zgłoszenie na adres redakcja@pro-familia.pl.

Rzeszów

Wraca temat podcieni Galerii Rzeszów

RZESZÓW. O wynikach debaty będziemy informować tuż po sesji Rady Miasta 27 sierpnia.

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Reklama