Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów zagrają z takimi klubami jak: Atletico Madryt, Juventus Turyn oraz AC Milan

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Stal Rzeszów została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’,, słynącej z organizowania prestiżowych turniejów dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu młodzi piłkarze będą mieli okazję zmierzyć się z wieloma świetnymi zespołami zza granicy.

 „Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z klubem, który ma wielkie tradycje. Całe Podkarpacie i Małopolska spoglądają w kierunku Stali Rzeszów, na jej dynamiczny rozwój. Prezes tego Klubu, Pan Rafał Kalisz ma kilkunastoletnią wizję budowy wielkiej Stali. Nie dotyczy ona tylko pierwszego zespołu, ale przede wszystkim Akademii z prawdziwego zdarzenia. My, doceniając ten fakt zaproponowaliśmy Panu Prezesowi nawiązanie współpracy” – mówił Tomasz Popiela, prezes Fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

Na mocy porozumienia drużyna rzeszowskiego klubu z roczników 2009 oraz 2010 zagrają w tych turniejach bez eliminacji. Lista zespołów, z którymi przyjdzie im się zmierzyć jest imponująca. Są to: Atletico Madryt, Juventus Turyn, AC Milan, FC Porto, Benfica Lizbona, Borussia Dortmund, Hertha BSC Berlin, RB Leipzig, PSV Eindhoven, Everton FC, Cardiff City FC, Stoke City FC, Rapid Wiedeń.

„Udział w organizowanych przez nas turniejach jest wielkim splendorem dla wszystkich polskich zespołów młodzieżowych. Chcemy być blisko Stali Rzeszów, która ma wszelakie dyspozycje by za kilka lat zapukać do bram Ekstraklasy i chlubić się posiadaniem jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich w naszym kraju” – dodaje Tomasz Popiela.
Reklama
„Sprawdzenie się na boisku z najlepszymi młodzieżowymi zespołami na świecie jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Dzięki nawiązaniu współpracy z fundacją stało się to możliwe. Udział Akademii Stal Rzeszów w tego typu projektach pozwala na jej rozwój i integrację z zagranicznymi klubami, co wkrótce może spowodować, że i nasz ośrodek piłkarski będzie na równi z tymi z Europy” - wyjaśnia prezes Stali Rzeszów, Rafał Kalisz.

Najbardziej znane turnieje przeprowadzone przez fundację „Ja też Mam Marzenia” to: IX Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar WIŚNIOWSKI U10 w Starym Sączu oraz IV Międzynarodowy Turniej Termy Gorący Potok Cup U9 w Zakopanem, którego Stal Rzeszów została Głównym Partnerem. Począwszy od najbliższej edycji zakopiańskie rozgrywki będą nosiły nazwę Stal Rzeszów Steel Cup o Puchar Prezesa Fibrain - Zakopane 2019.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe - Babica. Wiadukty przeszły prób obciążeniowe

Cztery 34-tonowe pojazdy ciężarowe wjechały na wiadukty w Mogielnicy i Lutoryżu, na powstającym odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. To element testów próbnych obciążenia statycznego i dynamicznego obiektów.

Rzeszów

Modern Home. Targi nowoczesnego budownictwa w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 70 firm zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Nowoczesnego Budownictwa, które odbędą się w ten weekend w hali Podpromie. W programie wydarzenia przewidziano również prelekcje dotyczące procesu budowy domu.

Reklama