Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Na Baranówce powstał sad owocowy z miejscem na ognisko i grilla [ZDJĘCIA]

Dodano: 16.12.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W rejonie ulic: Obrońców Poczty Gdańskiej, Zajęczej i Raginisa powstał sad owocowy z aleją wiśniową, miejscem na ognisko i paleniskiem.

- To zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy osiedla Baranówka, w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku jego budowa będzie kontynuowana, także w ramach RBO – poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. Pomysł stworzenia tego miejsca uzyskał 214 głosów.

Na zagospodarowanym terenie powstały m.in. miejsce na ognisko wraz z siedziskami, palenisko do grillowania wraz z ławostołami. Zamontowane zostały także stojaki na rowery.

Częścią tej inwestycji jest również utworzenie alei wiśniowej. Zadanie obejmowało również przebudowę ścieżki prowadzącej do tego terenu od ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej.

Reklama

Teren ma być monitorowany.

Nowa zielona przestrzeń na osiedlu Baranówka będzie w przyszłości rozbudowywana. Zarząd Zieleni Miejskiej planuje nasadzenia nowych roślin owocowych, w tym m.in. jagody kamczackiej, borówki, pigwowca, porzeczki w różnych odmianach, morwy, jabłoni, gruszy oraz utworzenie alejek spacerowych z ławkami. Koncepcja przewiduje również zamontowanie pergoli i trejaży, po których piąć się będą aktinidia pstrolistna i cytryniec chiński. Całość uzupełniona będzie ziołowymi rabatami i ogrodem sensorycznym.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć inwestycji. Więcej znajdziecie w dziale ZDJĘCIA

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Skoczkowie do wody ze Stali Rzeszów wywalczyli 22 medale

RZESZÓW. Zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn reprezentanci Stali Rzeszów zdominowali zawody w Poznaniu.

Rzeszów

Zatrzymano mężczyznę, grożącego śmiercią prezydentom miast, w tym Tadeuszowi Ferencowi

RZESZÓW. 5 Marca zatrzymany 28-latek został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzuty.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto nowy żłobek i przedszkole

RZESZÓW. W budynku J Politechniki Rzeszowskiej uroczyście otwarto nowy żłobek i przedszkole. 

Rzeszów

W filiach RDK odbędą się bezpłatne maratony fitness

RZESZÓW. Organizowany z okazji Dnia Kobiet Maraton Fitness jest czterogodzinnym ciągiem treningów.

Rzeszów

Od 5 marca jeden z przystanków na ul. Marszałkowskiej będzie przeniesiony

RZESZÓW. W związku z przebudową zatoki autobusowej, jeden z przystanków znajdujących się na ulicy Marszałkowskiej zostanie przeniesiony.

Rzeszów

Monopoly stworzy rzeszowską edycję gry. Będzie konkurs dla szkół

RZESZÓW. Rzeszowska edycja Monopoly będzie gotowa na jesień.

Rzeszów

Wypadek na drodze krajowej w Krasnem. Jeden z kierowców trafił do szpitala

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 94.

Reklama