Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

Dodano:

fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W czerwcu rozpoczną się prace związane ze stworzeniem tzw. strefy aktywnego wypoczynku” w parku na os. Kmity. Inwestycja zakłada stworzenie przestrzeni zarówno dla osób młodych, niepełnosprawnych oraz dla seniorów. Wśród atrakcji zaplanowano stworzenie tzw. ogrodu sensorycznego.

Mieszkańcy osiedla będą mogli cieszyć się z uroków zmodernizowanego parku dzięki własnemu zaangażowaniu, gdyż o stworzeniu strefy aktywnego wypoczynku na os. Kmity zadecydowało ubiegłoroczne głosowanie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach inwestycji, która ma się zakończyć do września br. powstanie m.in. huśtawka dla niepełnosprawnych, karuzela integracyjna,  urządzenie do wspinaczki z wypustkami oraz pomost z barierkami. Będzie także stół do piłkarzyków i specjalny rowerek dla osób na wózkach. Wśród atrakcji dla seniorów znajdziemy stoliki do gry w szachy.
Reklama
Urządzenia zabawowe zostaną umieszczone na bezpiecznej nawierzchni, która amortyzuje upadki. Powierzchnia strefy ma zostać częściowo osłonięta sześcioma żaglami zacieniającymi.

Koncepcja zakłada również utworzenie ogrodu sensorycznego, gdzie zasadzona zostanie różnego rodzaju roślinność. Znajdziemy tam m.in. bergenie sercowatą, goździka sinego, kocimiętkę Faassena, płomyk Douglasa. Łącznie w ogrodzie znajdzie się 27 rodzajów roślin.

Koszt inwestycji wynosi 953 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z Półmaratonem Rzeszowskim

RZESZÓW. Trasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

Ruszyła budowa ponad 10-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica

RZESZÓW. W ramach inwestycji wybudowany zostanie tunel o długości ok. 2,2 km.

Rzeszów

W Rzeszowie zamontowano kolejne budki dla jerzyków

RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Rzeszów

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Reklama