Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

Dodano: 02.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. 10 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego i wykład pt. "Historia spadochroniarstwa na przełomie wieków oraz wykorzystanie polskich wojsk powietrznodesantowych podczas II Wojny Światowej".

Celem wydarzenia jest zapoznanie studentów Politechniki Rzeszowskiej z podstawową wiedzą na temat spadochroniarstwa oraz przedstawienie sposobów wykorzystania sprzętu spadochronowego w jednostkach powietrznodesantowych.

Zajęcia będą miały formę multimedialnego wykładu prowadzonego przez doświadczonych instruktorów, byłych i obecnych żołnierzy jednostek powietrznodesantowych oraz wojsk specjalnych. Instruktorzy podczas swojej służby wojskowej wyszkolili tysiące żołnierzy. Wielu z nich to zawodnicy reprezentacji Polski w międzynarodowych zawodach Pucharu Świata w skokach spadochronowych.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00 w auli V-2 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Powstańców Warszawy 12. . Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Naukowcy z UR chcą stworzyć aorozol na depresję

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski planuje przeprowadzić badania, które pomogą leczyć depresje jesienno-zimową.

Rzeszów

Targi Carpathia Fishing - jedyne takie wydarzenie dedykowane wędkarstwu na Podkarpaciu

W dniach 16-17 lutego 2019 roku w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędą się Targi Wędkarskie Carpathia Fishing.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19. Zginęli kierowcy, 10-letnie dziecko trafiło do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.40 w Stobiernej na trasie S19.

Rzeszów

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie.

Rzeszów

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.

Rzeszów

1 lutego, od godz. 23.00 utrudnienia na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Trwają pracę związane z remontem wiaduktów kolejowych biegnących nad al. Wyzwolenia. 

Rzeszów

300 gram substancji psychotropowej u 32-latka z Rzeszowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Sprawą 32-letniego mieszkańca Rzeszowa zajmuje się Prokuratura Rejonowa.

Reklama