Rzeszów - Środa, 09.07.2025
Reklama

Najlepszy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono ponad 1,1 mln pasażerów

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dołączył do grona „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. W 2024 roku obsłużono dokładnie 1 145 257 osób. To najlepszy wynik w historii portu.

W 2024 roku podrzeszowskie lotnisko oferowało loty na 31 kierunkach, do 16 krajów. Największym zainteresowaniem pasażerów cieszyły się: Warszawa, Londyn i Monachium (w połączeniach regularnych) oraz Antalia, Sharm El Sheikh i Heraklion (w czarterach).

Jeśli chodzi o przewoźników, największą liczbę osób przewiózł Ryanair (prawie 339 tys.), który operował aż na 9 kierunkach. Dużym sukcesem może pochwalić się również Lufthansa, która zanotowała największy wzrost, aż o 155 proc. Niemiecki przewoźnik od kwietnia podwoił liczbę lotów do Monachium i przejął sporą część przesiadek na połączenia transatlantyckie.

W minionym roku rekordową frekwencję zanotowano również w lotach czarterowych, które obejmowały 16 kierunków do 8 krajów. Liczba pasażerów wzrosła o 33 procent, do poziomu 302 tys. osób.

W 2024 roku w ofercie podrzeszowskiego lotniska pojawiły się cztery nowe kierunki: hiszpańskie Alicante i Majorka, łotewska Ryga (jednocześnie był to debiut Air Baltic) oraz turecki Izmir.

Reklama

Jak zapowiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, w najbliższych latach lotnisko zamierza bić kolejne rekordy.

– Rekordy są po to, żeby je wyśrubować. Nie spoczywamy na laurach i drugi rok z rzędu znaleźliśmy się w gronie „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. Będziemy dążyć do tego, by w kolejnych latach swój wynik poprawiać. Dlatego intensywnie pracujemy nie tylko nad rozwojem siatki połączeń, ale też kolejnymi inwestycjami ułatwiającymi i umilającymi czas oczekiwania na naszym lotnisku oraz poprawiającymi bezpieczeństwo pasażerów i obsługi samolotów – mówi Adam Hamryszczak.

W roku 2025 oferta podrzeszowskiego lotniska ma być jeszcze lepsza (w czarterach sprzedaje się już 17 kierunków), a wśród inwestycji na pierwszy plan wysuwa się modernizacja drogi startowej przy wschodnim progu i budowa drugiej części równoległej drogi kołowania, co jednak nie wpłynie na funkcjonowanie lotniska.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem.

Rzeszów

Póki co miasto nie dopłaci do zbiorników na deszczówkę

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych Prawa i Sprawiedliwości został skierowany do komisji.

Rzeszów

26-latek zniszczył samochód. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Coraz rzadziej wybieramy się do muzeów, choć zbiorów przybywa

PODKARPACIE. Liczba zwiedzających w ub. roku była o 36,2 tys. mniejsza niż w 2017 roku.    

Rzeszów

Autobusy MPK dowiozą mieszkańców na koncert Jednego Serca Jednego Ducha i Wschód Kultury

RZESZÓW. Koncert jednego Serca jednego Ducha odbędzie się 20 czerwca, natomiast Wschód Kultury rozpocznie się 21 czerwca.

Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. Czy radni przyznają prezydentowi absolutorium?

RZESZÓW. Porządek obrad zapowiada długą debatę radnych. Wśród tematów: absolutorium, dopłaty dla mieszkańców oraz projekt uchwały zwiększający ceny biletów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rzeszowska policja publikuje wizerunek złodzieja roweru

RZESZÓW. Kradzieży roweru marki kross dokonano 8 kwietnia. 

Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. 

Reklama