Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Najpierw wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka, potem festiwal reggae

Dodano: 02.09.2021 r.

fot. RDK
fot. RDK
RZESZÓW. Już w sobotę 4 września 2021 roku na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 6. edycja festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, będą sprzątać brzeg rzeszowskiego zalewu.

Tegoroczna edycja ogólnopolskiego Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem” po raz pierwszy realizowana jest pod przewodnim hasłem „Reggae dla Klimatu”. Jamajskim rytmom oraz wspaniałej zabawie na rzeszowskich Bulwarach towarzyszyć będzie szereg działań proekologicznych. Jednym z nich będzie poprzedzająca festiwal miejska akcja sprzątania Zalewu Rzeszowskiego, która odbędzie się w piątek 3 września 2021 roku.

W akcji sprzątania mogą wziąc udział wszyscy chętni "którym leży na sercu piękno i czystość miasta Rzeszowa". Organizatorzy zapewniają potrzebne rękawiczki oraz worki na śmieci. Dodatkowo, pierwszych 20 osób, które zgłoszą się na miejscu akcji sprzątania otrzymają kupony upoważniające do odbioru festiwalowych.
Reklama
Spotkanie uczestników akcji oraz wszystkich chcących się w nią włączyć mieszkańców Rzeszowa nastąpi o godzinie 16:00 na placu przy przystani na Lisiej Górze (miejsce rozpoczęcia akcji: https://goo.gl/maps/V7tMjS35roaYicXG7).

 Inicjatywę Rzeszowskiego Domu Kultury wspierają: Stowarzyszenie EKOSKOP, Harcerski Klub Ekologiczny 21, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Z Wędkarskiego Pudełka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie. Bilet 60-minutowy zamiast 40-minutowego

RZESZÓW. Od czerwca br. w autobusach komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Dotychczasowy bilet 40-minutowy, zostanie zastąpiony biletem 60-minutowym.

Rzeszów

Wypadek na al. Sikorskiego. Samochód potrącił kobietę na hulajnodze

RZESZÓW. 39-letnia kobieta doznała obrażeń ciała i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Rzeszów

Bezpłatna opieka dla osób z niepełnosprawnościami w Rzeszowie. Są wolne miejsca w Donum Corde

RZESZÓW. Opiekunowie lub członkowie rodziny osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać z całodobowej opieki wytchnieniowej. Bliskim zajmą się na jakiś czas pracownicy ośrodka Donum Corde w Budach Głogowskich.

Rzeszów

W maju ruszają pokazy specjalne fontanny multimedialnej [HARMONOGRAM]

RZESZÓW.  W tym sezonie zaplanowano 10 pokazów specjalnych. Ponadto będę również pokazy codzienne.

Rzeszów

30 mln zł na Wisłokostradę. Umowa podpisana

RZESZÓW. Dotacja będzie pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota ta uzupełni przyznane wcześniej na tę inwestycję 65 mln zł z programu Polski Ład.

Rzeszów

Wróciły loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW. Wznowienie połączenia uczczono salutem wodnym i toastem. Loty do stolicy Bawarii odbywają się codziennie.

Rzeszów

Poranna kolizja trzech samochodów w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano, na skrzyżowaniu ulicy Cichej i Granicznej w Rzeszowie doszło do kolizji trzech samochodów. 

Reklama