Rzeszów - Czwartek, 23.04.2026
Reklama

Niebezpieczne odkrycie niedaleko Rzeszowa. Interweniowali saperzy

Dodano: 02.03.2026 r. / Redakcja

Niewybuch w Hyżnem / fot. KMP w Rzeszowie
Niewybuch w Hyżnem / fot. KMP w Rzeszowie

W Hyżnem w powiecie rzeszowskim znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Saperzy zajęli się ich neutralizacją.

Wczoraj dyżurny komendy miejskiej otrzymał informację o niebezpiecznym znalezisku w miejscowości Hyżne. Wysłani na miejsce funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej ustalili znalezione niewybuchy to pociski artyleryjskie kalibru 120 mm z czasów II wojny światowej. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy dzisiaj zabezpieczyli i wywieźli niewybuchy do miejsca jego neutralizacji.

Policja przypomina: niewybuchy mogą być niebezpieczne

Policjanci przypominają, że niewybuchy, pomimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. W przypadku takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać go ani przenosić. Należy natychmiast powiadomić policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy system wywozu odpadów zaakceptowany. Było kilka pomysłów na poprawki

RZESZÓW. Pomimo burzliwej dyskusji, radni zaakceptowali proponowane zmiany.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ogłasza konkurs. Chodzi o projekt rewitalizacji jednego z wydziałów

RZESZÓW. Termin składania prac konkursowych upływa 15 marca 2019 r.

Rzeszów

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów zagrają z takimi klubami jak: Atletico Madryt, Juventus Turyn oraz AC Milan

RZESZÓW. Stal Rzeszów została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

Rzeszów

W rzeszowskim szpitalu MSWiA mają nowy sprzęt medyczny. Rozbudowa placówki wciąż trwa

RZESZÓW. Do użytku pacjentów oddano m.in. nowe karetki pogotowia, nowoczesny aparat USG oraz 8 kardiomonitorów.

Rzeszów

Policja z Rzeszowa poszukuje mężczyzny, który ukradł portfel

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w dniu 30 listopada 2018 roku o godz. 11.45 w Rzeszowie.

Rzeszów

Trwa rozbudowa budynku PGS Software. Firma ma zatrudnić dodatkowo ponad 100 osób

RZESZÓW. Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w chmurze. 

Reklama