Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Nielegalna uprawa konopii w Sokołowie Młp. Zabezpieczono 11 krzewów i ponad 285 g marihuany

Dodano: 15.06.2021 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Do 10 lat więzienia grozi 31-latkowi z Sokołowa Małopolskiego, który nielegalnie uprawiał konopie. Zabepieczono 11 krzewów i ponad 285 gramów marihuany.

W poniedziałek, policjanci z Sokołowa Małopolskiego weszli na teren posesji 31-letniego mieszkańca tego miasta. Z informacji jakie posiadali wynikało, że mężczyzna prowadzi nielegalną uprawę konopii.  
Informacje szybko się potwierdziły. W jednym z pomieszczeń na poddaszu budynku gospodarczego, funkcjonariusze znaleźli nielegalną hodowlę. Pomieszczenie było odpowiednio przystosowane i wyposażone w specjalistyczny sprzęt umożliwiający prowadzenie uprawy. Zabezpieczono 11 krzewów konopi oraz ponad 285 gramów marihuany.
Reklama
Podejrzany 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli niezbędne ślady. Zebrane w sprawie materiały przesłali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przesłuchał podejrzanego. 31-latek usłyszał zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości niedozwolonych substancji odurzających.

Mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru połączonego z zakazem opuszczania kraju. 31-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Reklama