Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Nielegalna uprawa konopii w Sokołowie Młp. Zabezpieczono 11 krzewów i ponad 285 g marihuany

Dodano: 15.06.2021 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Do 10 lat więzienia grozi 31-latkowi z Sokołowa Małopolskiego, który nielegalnie uprawiał konopie. Zabepieczono 11 krzewów i ponad 285 gramów marihuany.

W poniedziałek, policjanci z Sokołowa Małopolskiego weszli na teren posesji 31-letniego mieszkańca tego miasta. Z informacji jakie posiadali wynikało, że mężczyzna prowadzi nielegalną uprawę konopii.  
Informacje szybko się potwierdziły. W jednym z pomieszczeń na poddaszu budynku gospodarczego, funkcjonariusze znaleźli nielegalną hodowlę. Pomieszczenie było odpowiednio przystosowane i wyposażone w specjalistyczny sprzęt umożliwiający prowadzenie uprawy. Zabezpieczono 11 krzewów konopi oraz ponad 285 gramów marihuany.
Reklama
Podejrzany 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli niezbędne ślady. Zebrane w sprawie materiały przesłali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Prokurator wszczął w sprawie śledztwo i przesłuchał podejrzanego. 31-latek usłyszał zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości niedozwolonych substancji odurzających.

Mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru połączonego z zakazem opuszczania kraju. 31-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Rzeszów

Trwa budowa basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. - Jest to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce i miasto Rzeszów wznawiają współpracę promocyjną

RZESZÓW/JASIONKA. Podpisano umowę, dzięki której stolica Podkarpacia znów będzie promowana na podrzeszowskim lotnisku oraz w miastach, do których można dotrzeć z niego bezpośrednio, czyli Warszawie, Gdańsku i Szczecinie.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali innowacyjną piankę poliuretanową

Od kilku lat pianki poliuretanowe cieszą się rosnącą popularnością, zwłaszcza w budownictwie. 

Rzeszów

W piątek utrudnienia w rejonie mostu Narutowicza

RZESZÓW. W związku z dwoma inwestycjami, realizowanymi w rejonie mostu Narutowicza, w piątek (23.07) na moście oraz na ulicach: Wierzbowej i Naruszewicza wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska otrzymała blisko 6 mln zł na kolejne inwestycje

RZESZÓW. Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało Politechnice Rzeszowskiej 5 919 000 zł dotacji celowej na inwestycje. 

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Zygmunta I Starego w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na osiedlu Wilkowyja obejmie odcinek drogi o długości ponad 700 metrów,  od skrzyżowania z ul. Królewską do skrzyżowania z ul. Olbrachta. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i...

Rzeszów

Miasto szuka wykonawcy dwóch nowych sygnalizacji świetlnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsza z nich powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej. 

Reklama