Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

Dodano:

Zdjęcie ze strony powiat.rzeszowski.pl
Zdjęcie ze strony powiat.rzeszowski.pl
RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

W rzeszowskim zakładzie Phoenix Contact E-Mobility produkowane są akcesoria do ładowania samochodów elektrycznych, m.in. kable i gniazda do ładowania pojazdów. Firma jest szczególnie znana z opracowywania technologii HPC (High Power Charging), umożliwiającej ładowanie aut w zaledwie kilka minut.

– Fabryka wybudowana na terenie naszego parku powstała zaledwie w dwa miesiące, co dowodzi, że gospodarka świetnie sobie radzi nawet w czasie pandemii – powiedział obecny przy otwarciu obiektu starosta rzeszowski Józef Jodłowski.

Nowy zakład zajmuje powierzchnię 15 tys. m² i docelowo będzie wyposażony w dziesięć linii produkcyjnych. Co szczególnie ważne dla mieszkańców regionu, w związku z inwestycją ma powstać około 330 nowych miejsc pracy.

Phoenix Contact E-Mobility jest częścią grupy Phoenix Contact, będącej światowym liderem innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej i elektrotechniki. Firma zatrudnia blisko 18 tys. pracowników na świecie.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa S19 Sokołów Młp. Północ - Jasionka. Wybrano wykonawcę dokumentacji

RZESZÓW. Blisko 3 mln zł będzie kosztować opracowanie dokumentacji na rozbudowę drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty Katowice.

Rzeszów

16 kwietnia zamkną ulicę Herbową

RZESZÓW. We wtorek, 16 kwietnia 2019 r. od godz. 8:00 do godz. 20:00 nieczynna będzie ulica Herbowa. Zamknięcie nastąpi w rejonie skrzyżowania ww. ulicy z ul. Tarnopolską.

Rzeszów

Zmiany w systemie zbiórki elektrośmieci w Rzeszowie [HARMONOGRAM 2019]

RZESZÓW. W dotychczasowym systemie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nastąpiły zmiany. Sprawdźcie harmonogram zbiórek na 2019 rok.

Rzeszów

Próbował ukraść samochód, wyciągając z niego kierowcę

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie za usiłowanie rozboju.

Rzeszów

W piątek pierwszy w tym roku nocny przejazd rolkarzy ulicami Rzeszowa

RZESZÓW. O ile warunki pogodowe pozwolą, w najbliższy piątek, wieczorem na ulicach Rzeszowa ponownie zawitają rolkarze. Tematem najbliższego Nightskatingu będą dresy.

Rzeszów

Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę, 10 kwietnia przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na placu przy Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się uroczystość upamiętniająca 9. Rocznicę katastrofy w Smoleńsku.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie w Boguchwale. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godz. 22:00.

Reklama