Rzeszów - Czwartek, 12.02.2026
Reklama

Nowe atrakcje parku w Miłocinie. Wśród nich dendrofon i ogródek meteorologiczny

Dodano: 22.12.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na terenie parku w Miłocinie rzeszowski Zarząd Zieleni Miejskiej stworzył innowacyjny kompleks edukacyjno-krajobrazowy. To inwestycja za prawie 115 tys. zł.

Park położony na osiedlu Miłocin został wyposażony w urządzenia edukacyjne i sensoryczne. Wśród nich są między innymi kostki wiedzy czy ogródek meteorologiczny.

Jedną z ciekawszych atrakcji parku jest teraz dendrofon, czyli „grające drzewo”, składające się z połączonych elementów kilku gatunków drzew, wydających różne dźwięki. Ponadto na jego terenie umieszczono liczne tabliczki opisujące gatunki znajdujących się tam roślin.

Odwiedzający mogą znaleźć w parku również domki dla jeży, budki dla wiewiórek oraz budki lęgowe dla ptaków, w tym największą w naszym mieście budkę dla sowy. Zamontowane przez ZZM zostało także oświetlenie drzew.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Reklama