Rzeszów - Sobota, 11.04.2026
Reklama

Nowe ławki przy al. Lubomirskich [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.11.2022 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie pojawiły się w końcu nowe miejsca do siedzenia. Stare ławki mają zostać odnowione i w razie potrzeby ustawione w innych częściach miasta.

Piętnaście nowych, wygodnych ławek, jedno i dwustronnych zamontowano w centrum Rzeszowa, przy al. Lubomirskich. - Dziesięć z nich ustawionych zostało po stronie fontanny multimedialnej, pięć po stronie Zamku Lubomirskich. Po stronie fontanny są ławki dwustronne, po drugiej stronie alei jednostronne – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Projekt nowych ławek został zaakceptowany przez konserwatora zabytków. Ich montaż rozpoczął się we wrześniu, a zakończył kilka dni temu.

Zadaniem wykonawcy było nie tylko postawienie nowych ławek, ale również demontaż starych, wykonanie podbudowy z betonu oraz ułożenie granitowej kostki. Cała inwestycja kosztowała nieco ponad 200 tys. zł.

A co stanie się z tymi ławkami, które zostały zdemontowane? - Stare ławki z al. Lubomirskich, po odnowieniu, będą w razie potrzeby ustawiane w innych częściach Rzeszowa – tłumaczy Artur Gernand.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

7 osób z zarzutami wyłudzeń z NFZ na ponad 1,5 mln zł. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja

RZESZÓW. Proceder polegał na pozorowanym obrocie lekami recepturowymi zawierającymi drogie składniki, w tym srebro koloidalne.

Rzeszów

Wróci stary system odbioru śmieci. Andrzej Gutkowski: „Nie chcemy zwiększać odpłatności dla mieszkańców”

RZESZÓW. Ratusz wraca do starego systemu odbioru odpadów mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Mieszkańcy musza się liczyć z utrudnieniami w piątek i niedziele. 

Rzeszów

W sobotę Dni Otwarte Elektrociepłowni przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Wśród atrakcji m.in. strefa kosmorobot oraz mobilne laboratoria inżyniera.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce

RZESZÓW. Wyróżnienia zostały wręczone przedwczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Rzeszów

Radni pytają o kamery monitorujące buspasy. Miałyby zastępować policyjne patrole

RZESZÓW. Docelowo system monitoringu miałby „wyłapywać” nieuczciwych kierowców.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

RZESZÓW. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Reklama