Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Nowe osiedle w Rzeszowie? Projekt uchwały pojawi się na najbliższej sesji

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Projekt uchwały zakłada stworzenie nowego osiedla o nazwie „Matysówka”, w skład którego wejdzie 18 ulic. Radni o pomyśle będą debatować podczas wtorkowej sesji Rady Miasta. 

W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy, że to właśnie mieszkańcy byłego Sołectwa Matysówka wystąpili z prośbą o utworzenie w mieście nowego osiedla. 

W skład przyszłego osiedla „Matysówka” weszłyby następujące ulice: Alpejska, Białogórska(nr nieparzyste od 39 do 49, Boczna, Górska, Jerzego Kukuczki, Matysowska, Nowe Wzgórze, Pienińska, Rodzinna(nr nieparzyste od 67 do 83, od 91 do 99 i parzyste od 40 do 60), Skalista, Stefanii Michlewskiej(nr nieparzyste od 9 do 19x), św. Rity, św. Rocha(nr parzyste od 248g do 248x i od 246 do 246x), św. Walentego(nr nieparzyste od 95 do końca i parzyste od 2 do końca), Wiesława Nycza, Wichrowa, Wierchowa, Zelwerowicza(nr parzyste od 72 do końca i nieparzyste od 37 do końca).

Przypomnijmy, że od 1 stycznia zarówno Matysówka jak i Miłocin stały się integralną częścią granic miasta Rzeszowa. O losie projektu dowiemy się więcej po wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Rzeszów

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

RZESZÓW. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

Rzeszów

Dziecko samowolnie opuściło budynek przedszkola w Rzeszowie. Jest akt oskarżenia dla opiekunów

RZESZÓW. Akt oskarżenia skierowano przeciwko dyrektorce i asystentce nauczyciela w przedszkolu.

Rzeszów

Klub Kukiz15 w Rzeszowie o likwidacji OFE. Projekt uchwały złożona już w Sejmie

RZESZÓW. Projekt uchwały mówi o przekazaniu środków pozostałych w OFE na indywidualne konta.

Rzeszów

Wirtualny spacer po Rzeszowie bezpłatnie z okazji Święta Paniagi

RZESZÓW. Z okazji Święta Paniagi, dzięki aplikacji City Talks będzie można bezpłatnie odbyć wirtualne spacery po Rzeszowie.

Rzeszów

Przystanek Rzeszów Zachodni od czerwca dostępny dla pasażerów

RZESZÓW. Zakończył się montaż trzech kolejowych mostów nad Aleją Wyzwolenia. W czerwcu podróżni skorzystają z nowego przystanku Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

W święta poczekalnia na Dworcu Lokalnym czynna krócej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że okresie świątecznym, tj, w dniach 20.04 – 22.04.19 r. poczekalnia na Dworcu Lokalnym przy ul. Towarnickiego będzie czynna wyłącznie w godz. 06:00 –...

Reklama