Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Nowe oświetlenie i tablica wyników. Inwestycja na stadionie na osiedlu Przybyszówka

Dodano: 15.06.2026 r. / Redakcja

Stadion przy ul. Stadionowej - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa
Stadion przy ul. Stadionowej - fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która zajmie się montażem oświetlenia oraz tablicy wyników na stadionie przy ul. Stadionowej w Rzeszowie. Inwestycja będzie realizowana w ramach RBO.

Projekt pn. „Stadionowa – poprawa infrastruktury przy stadionie na os. Przybyszówka” zdobył aż 1620 głosów podczas ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. - Wybrana w trwającym obecnie przetargu firma zajmie się zarówno opracowaniem dokumentacji i samą budową oświetlenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Projekt zakłada budowę ośmiu słupów oświetleniowych. Każdy z nich będzie miał wysokość 14 m. Będą one zlokalizowane w odległości minimum 3 m od linii autowej boiska.

Reklama

Ponadto w północno-zachodniej części boiska, pomiędzy piłkochwytami, zostanie zamontowana stadionowa tablica wyników.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy na realizację zadania.

Oświetlenie boiska przy ul. Stadionowej będzie kolejną już inwestycją, która zostanie tam wykonana w ramach RBO. - W ubiegłym roku powstały tam m.in.: trybuny z zadaszeniem, zadaszona drewniana wiata, piłkochwyty, umocniona została skarpa, posadzone drzewa. To zadanie kosztowało blisko pół mln zł. – wylicza Artur Gernand.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

13 firm i konsorcjów zainteresowanych budową Wisłokostrady

RZESZÓW. Większość ofert mieści się w kwocie, którą miasto zarezerwowało na to zadanie.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Kąkolówce. 23-letni kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Kąkolówce w powiecie rzeszowskim. 23-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne i dachował. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

W sobotę rajd rowerowy Tour de WSIiZ połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Po dotarciu na metę czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby.

Rzeszów

W weekend Harley On Tour. Ciężarówka z motocyklami jest już w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 13 i 14 maja, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2023.

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Reklama