Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Nowy komisariat Policji w Rzeszowie już gotowy [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Zakończyła się budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie. Obiekt mieści się na osiedlu Kotuli. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotra Stępki, kierownictwa rzeszowskiej komendy, lokalnych włodarzy oraz samorządowców.

Czterokondygnacyjny budynek powstał na terenie o powierzchni 0,61 ha przy skrzyżowaniu ul. Błogosławionej Karoliny i ul. Wołyńskiej. Wykonawcą inwestycji była firma Baudziedzic z Głogowa Małopolskiego. Prace budowlane rozpoczęły się w 2022 roku. Koszt inwestycji to blisko 25 mln zł. Środki pochodzą z budżetu Państwa.

Powierzchnia użytkowa nowego Komisariatu to blisko 3000 mkw. Znalazły się w nim m.in. pomieszczenia dla służby dyżurnej, pomieszczenia dla osób zatrzymanych czy pomieszczenia biurowe. Wszystkie zostały wyposażone w nowe umeblowanie, nowoczesny sprzęt teleinformatyczny, który usprawni pracę policjantów.

Reklama

Oprócz głównej siedziby, powstał również budynek garażowy na 38 stanowisk dla pojazdów służbowych oraz dwa parkingi: wewnętrzny dla pracowników oraz zewnętrzny dla interesantów.

W nowym obiekcie pracować będą nie tylko funkcjonariusze i pracownicy z obecnego II Komisariatu Policji, ale też policjanci z Baranówki i Śródmieścia. Oprócz tego w budynku przy ul. Wołyńskiej 1 swoją siedzibę będą miały: Wydział Ruchu Drogowego, Wydział ds. Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym oraz Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców oraz policyjne archiwum.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

12. PKO Bieg Niepodległości

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...

Rzeszów

LOTAMS otworzył swoją bazę serwisową w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

JASIONKA. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 pod Rzeszowem. 35-latek zginął na miejscu

RZESZÓW. Kierujący osobowym chryslerem uderzył w ciężarowe Iveco.

Rzeszów

Gęste mgły na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, dotyczące gęstych mgieł i szadzi na terenie województwa podkarpackiego.

Rzeszów

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Rzeszów

ZOBACZ. Na os. Pobitno powstaje jeden z największych parków kieszonkowych

RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.

Reklama